Trwa ładowanie...

Koronawirus. WHO o pandemii i "niepokojących trendach w niektórych krajach"

Koronawirus na świecie wciąż budzi niepokój. WHO poinformowało o trendach w niektórych krajach. Podano listę krajów, gdzie rośnie liczba hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii.
Share
Koronawirus na świecie. WHO o "niepokojących trendach"
Koronawirus na świecie. WHO o "niepokojących trendach"Źródło: PAP, Fot: Jacek Szydłowski
d24btfv

O sprawie poinformowała epidemiolog WHO Maria Van Kerkhove. - Zaczynamy dostrzegać niepokojące trendy w niektórych krajach - powiedziała specjalistka podczas transmisji internetowej emitowanej w mediach społecznościowych.

Koronawirus i niepokojące trendy na świecie. Podano listę krajów

- Obserwujemy wzrost liczby hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii, szczególnie w Hiszpanii, Francji, Czarnogórze, na Ukrainie i w niektórych stanach USA. To niepokojące, ponieważ nie nadszedł jeszcze sezon grypowy - dodała Maria Van Kerkhove.

d24btfv

Podano również, że w kilku krajach wzrosła liczba hospitalizacji zakażonych koronawirusem osób w wieku 15-49 lat. Doradzono także, by zaszczepić się przeciw grypie. Ta rekomendacja jest w szczególności kierowana w stronę osób narażonych na zakażenie koronawirusem.

Bezkarność urzędników. Bogdan Zdrojewski mówi o absurdzie

Koronawirus na świecie. Bilans zakażeń i ofiar

Od wybuchu epidemii na całym świecie od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ponad 29,6 mln ludzi. Najwięcej zakażeń odnotowano w USA, Indiach i Brazylii. Do tej pory zmarło w sumie ok. 936 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24btfv

Podziel się opinią

Share
d24btfv
d24btfv
Więcej tematów