Trwa ładowanie...

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Zwolniona z pracy, bo nie przyjęła szczepionki

24-letnia pracownica domu opieki w Wielkiej Brytanii w miejscowości Walsall straciła pracę z powodu odmowy przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Kobieta po 7 latach pracy w branży usłyszała, że "już nie może być jej częścią".

Share
24-latka zwolniona z pracy, bo odmówiła przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19
24-latka zwolniona z pracy, bo odmówiła przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 Źródło: Materiały WP, fot: Adobe
dfsvbsq

24-latka, która straciła pracę z powodu odmowy przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19, pracowała jako koordynator opieki biurowej w domu Walsalla w Wielkiej Brytanii. Kobieta uważa, że ludzie ​​nie powinni być zmuszani do przyjęcia szczepionki, jeśli nie chcą.

24-letnia Chelsea w rozmowie z BBC powiedziała, że pogodziła się z "rozdzierającą serce" wiadomością, że nie może pracować w branży, w której spędziła siedem lat swojej kariery.

- W ogóle nie mogę winić mojej firmy, ponieważ byli absolutnie genialni. Nie chcą się mnie pozbyć, żałują, że tak się stało. Wspierali mnie przez cały czas - dodała.

dfsvbsq

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Jest deadline szczepień dla osób pracujących w domach opieki

W lipcu posłowie zatwierdzili obowiązkowe szczepienia dla personelu domów opieki w Wielkiej Brytanii po tym, jak ministrowie wyrazili zaniepokojenie niskim zainteresowaniem szczepionkami wśród niektórych pracowników tych miejscach pracy. Osoby pracujące w domach opieki na terenie Wielkiej Brytanii muszą zostać w pełni zaszczepione do 11 listopada.

National Care Association (NCA) powiedziało, że nawet 3000 miejsc pracy w domach opieki w West Midlands może zostać, w przypadku gdy personel odmówi przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

NOP po szczepieniu. Jak sobie radzić? Dr Paweł Grzesiowski wskazuje

Koronawirus. Ludzie tracą pracę, bo nie chcą się szczepić?

Inna opiekunka z Wolverhampton, która również zdecydowała się nie szczepić przeciwko COVID-19, powiedziała, że ​​jej szefowie przekazali jej w czwartek, że nie mają innego wyjścia, jak tylko ją zwolnić.

dfsvbsq

- Jestem całkowicie zdruzgotana, ponieważ jest to praca, którą lubię wykonywać, byłam tam od dawna – dodała kobieta BBC Radio WM.

Rząd brytyjski i politycy podkreślają, że obowiązkowe szczepienia w domach opieki uratują życie wielu ludzi i jest to "sensowny oraz rozsądny krok" w celu ochrony pracowników.

Źródło: bbc.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dfsvbsq

Podziel się opinią

Share
dfsvbsq
dfsvbsq
Więcej tematów