Trwa ładowanie...
d3fqkob

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson wciąż w szpitalu. Nowe informacje

Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii trafił do szpitala z powodu objawów związanych z koronawirusem. O stanie zdrowia poinformowało biuro prasowe premiera. Jak informuje "Politico", Johnson nie będzie prowadził poniedziałkowych obrad rządu. Zastąpi go Dominic Raab, minister spraw zagranicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson w szpitalu.
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson w szpitalu. (PAP, Fot: PAP/EPA/JULIAN SIMMONDS / POOL)
d3fqkob

O przyjęciu Johnsona do szpitala zdecydowano w niedzielę, o czym informowaliśmy na łamach Wirtualnej Polski.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson wciąż w szpitalu

Jak informuje Politico, w poniedziałkowych obowiązkach Borisa Johnsona zastąpi minister spraw zagranicznych Dominic Rabb. Będzie on m.in. przewodniczył porannym obradom gabinetu.

d3fqkob

Jak dodaje "The Telegraph", na ten moment nie ma zgody premiera na przekazanie rządu w ręce Raaba. To właśnie minister spraw zagranicznych byłby kolejnym premierem, gdyby Johnson nie był w stanie dalej pełnić swoich obowiązków. Na ten moment jednak Boris Johnson ma upierać się przy pozostaniu na stanowisku.

Premier Johnson miał zostać na noc w londyńskim szpitalu. Tam miał przejść szereg badań. Nie wiadomo, kiedy wróci na Downing Street ani jaki jest jego obecny stan zdrowia.

Czytaj też: Koronawirus. Wielka Brytania: premier Johnson nadal w izolacji, przemówi królowa

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson i dolegliwości

Przypomnijmy, Johnson do szpitala trafił w niedzielę. Premier udał się tam na polecenie swojego lekarza. "To krok zapobiegawczy. Premier nadal odczuwa uporczywe objawy zakażenia, chociaż minęło już dziesięć dni od otrzymania pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. Premier wciąż walczy z gorączką" - informuje biuro prasowe Downing Street.

d3fqkob

Boris Johnson podziękował też NHS (System Opieki Zdrowotnej w Wielkiej Brytanii - przyp. red.) za ciężką pracę w walce z koronawirusem. "Premier wzywa też Brytyjczyków do dalszego przestrzegania kwarantanny. Pozostańcie w domu i ratujcie ludzkie życie" - czytamy w oświadczeniu.

Boris Johnson o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa poinformował w piątek 27 marca. Szef brytyjskiego rządu nagrał wtedy film, w którym mówił, że swoje obowiązki będzie sprawował zdalnie. Miało to trwać przez 7 dni (zgodnie z zaleceniami lekarzy), jednak dolegliwości zmusiły premiera do dalszego przebywania w izolacji.

Oprócz premiera, zakażenie koronawirusem stwierdzono też u ministra zdrowia w rządzie Johnsona, Matta Hancocka. Pokonał on już jednak wirusa i opuścił izolację.

Źródło. www.gov.uk/politico.com

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3fqkob

Podziel się opinią

Share

d3fqkob

d3fqkob
Więcej tematów