Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Omikron dotarł na Wyspy
Nowy wariant koronawirusa pojawił się w Wielkiej Brytanii. Jak przekazały brytyjskie władze, Omikron wykryty został u kolejnych osób. Wiadomo, że były one ze sobą powiązane.
27.11.2021 16:42
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Wariant Omikron koronawirusa został wykryty u dwóch osób na terenie Wielkiej Brytanii. Jak przekazało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, zakażeni Omikronem byli ze sobą powiązani.
Omikron w Wielkiej Brytanii. Koronawirus uderza w Wyspy
Nowe przypadki koronawirusa zostały wykryte w Chelmsford, Essex i Nottingham. - W nocy skontaktowała się ze mną Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia, by poinformować mnie o odkryciu w Wielkiej Brytanii dwóch przypadków wariantu Omikron - przekazał w rozmowie z mediami brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.
Jak zaznaczył, zakażeni wariantem Omikron wraz z rodzinami zostali poproszeni o samoizolację. Służby sprawdzają, z kim mieli oni styczność i te osoby również będą kierowane na kwarantannę w związku z możliwością zakażenia koronawirusem.
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Omikron związany z RPA?
Informacje o wariancie Omikron koronawirusa po raz pierwszy pojawiły się w środę. Miał zostać on zdiagnozowany m.in. w Republice Południowej Afryki. W czwartek władze Wielkiej Brytanii zdecydowały o wstrzymaniu lotów z krajów takich jak RPA, Botswany, Eswatini, Lesoto, Namibii i Zimbabwe.
Jak informują brytyjskie media, zakażenia Omikronem w Wielkiej Brytanii związane są właśnie z podróżami do RPA.
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Omikron już także w Belgii
To nie koniec, jeszcze w niedzielę do czerwonej listy Wielkiej Brytanii dołączą kolejne państwa: Malawi, Mozambik, Zambia i Angola. Osoby, które podróżują z tych kierunków, będą zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny w związki z dużym prawdopodobieństwem zakażenia koronawirusem.
Pierwszy przypadek zakażenia Omikronem w Europie zgłoszono w piątek w Belgii. Podejrzenie choroby zgłoszono również w Czechach i Niemczech.
Źródło: BBC / Independent