Trwa ładowanie...

Koronawirus w USA: W ciągu miesiąca zmarło dwanaście sióstr felicjanek

Jak donoszą media, w ciągu miesiąca na COVID-19 zmarło dwanaście zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek z klasztoru w Livonii w stanie Michigan. W czerwcu koronawirus zabrał kolejną z sióstr.

Share
Koronawirus w USA: W ciągu miesiąca zmarło dwanaście sióstr felicjanek
Źródło: PAP
d475vwu

O sprawie informuje TVN24. Cytowana przed portal przedstawicielka klasztoru Suzanne English w rozmowie z CNN powiedziała, że klasztor w Livonii był domem dla 800 sióstr zakonnych. Jednak aktualnie mieszka tam jedynie około 50 osób.

Od 10 kwietnia do 10 maja zachorowało łącznie 30 sióstr felicjanek. 12 z nich zmarło. W czerwcu odeszła trzynasta zakonnica. Kobiety miały od 69 do 99 lat.

Koronawirus w USA. 17 zakażonych sióstr felicjanek powraca do zdrowia

17 zakażonych sióstr powraca do zdrowia. Jednak niektóre z nich w dalszym ciągu zmagają ze skutkami zakażenia, takimi jak problemy z oddychaniem czy osłabienie. Suzanne English w rozmowie z TVN24 wskazała, że od czerwca klasztory sióstr felicjanek są wolne od COVID-19.

Zobacz też: "Uśmiechy Kaczyńskiego". Piotr Zgorzelski o relacjach PiS i PSL

Jak podaje amerykańska telewizja CNN, 10 kwietnia odeszła 99-letnia siostra Mary Luiza Wawrzyniak. 12 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną zmarły dwie kolejne zakonnice: 92-letnia Caline Marie Lesinski oraz 95-letnia Mary Estella Print.

W kolejnych dniach, aż do 10 maja na koronawirusa zmarło jeszcze dziewięć sióstr. Pod koniec czerwca odeszła 98-letnia Mary Danatha Suchyta.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24, CNN

d475vwu

Podziel się opinią

Share
d475vwu
d475vwu
Więcej tematów