Trwa ładowanie...
dsacba9

Koronawirus w USA. Sytuacja się pogarsza. Są godziny policyjne

W USA nagle wzrosła liczba zachorowań na COVID-19. Zanotowano nowy rekord, jeśli chodzi o dobowe statystyki zakażeń koronawirusem.
Share
Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w USA
Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w USAŹródło: Getty Images
dsacba9

Koronawirus w USA. Wzrasta liczba zachorowań. Padł nowy rekord

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w USA stale rośnie. W ostatnich dniach padł nowy rekord. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa poinformował, że w piątek 26 czerwca, w ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano aż 45 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Od początku wybuchu pandemii jest to najwyższy dobowy przyrost liczby zachorowań.

W USA w sumie potwierdzono już 2,5 mln zachorowań i 125 tys. zgonów u osób, które były chore na COVID-19.

dsacba9

USA. Wzrost zakażeń koronawirusem w przynajmniej 7 stanach

Rekordowy wzrost zachorowań na COVID-19 zanotowano co najmniej w 7 stanach: Floryda, Utah, Tennessee, Georgia, Idaho, Texas, Nevada. Sytuacja pogarsza się na południu i zachodzie USA. "Daily Mail” podaje, że władze zaczynają się zastanawiać nad powstrzymaniem odmrażania gospodarki.

W przeciwieństwie do Europy, gdzie pandemia koronawirusa zdaje się być już opanowana, w Stanach Zjednoczonych problem na nowo powraca.

Koronawirus w USA. Teksas wprowadza godziny policyjne

Jak podaje "Daily Mail”, w związku z nagłym wzrostem zachorowań, miasta w Teksasie zaczęły wydawać godziny policyjne i nakazy pozostania w domu. W piątek wieczorem ogłoszono zamknięcie barów.

dsacba9

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Co zrobić, aby zagłosować - PKW

dsacba9

Podziel się opinią

Share
dsacba9
dsacba9
Więcej tematów