Trwa ładowanie...

Koronawirus w USA. Najgorsza dobra od początku epidemii. Ponad 400 tys. zakażonych

Stany Zjednoczone wciąż nie osiągnęły piku zachorowań na koronawirus. Liczba zakażonych wzrasta z dnia na dzień. To samo dotyczy się także ofiar. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa w USA zmarło blisko 2000 osób.
Share
Koronawirus w USA. Najgorsze statystyki od wybuchu epidemii.
Koronawirus w USA. Najgorsze statystyki od wybuchu epidemii.Źródło: PAP, Fot: PAP/EPA/Peter Foley
d1bhrgp

Najnowsze statystyki dotyczące koronawirusa w USA podał uniwersytet im. Johna Hopkinsa w Baltimore. Zaprojektowali oni specjalną mapę, która aktualizuje się z godziny na godzinę.

Koronawirus w USA. Najtragiczniejsza doba dla Stanów

Wynika z nich, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Stanach Zjednoczonych zmarło 1939 osób. To blisko o ponad 800 zgonów więcej, niż odnotowano w poniedziałek.Tym samym jest to najtragiczniejsza doba dla USA w związku z epidemią koronawirusa. Łącznie zmarło tam już 12 tys. 895 zakażonych.

d1bhrgp

Koronawirus w ciągu jednego dnia większe żniwo przyniósł tylko we Włoszech i w Hiszpanii. Tam wciąż jest ten największa liczba ofiar. We Włoszech z powodu COVID-19 zmarło ponad 17 tys. ludzi, a w Hiszpanii blisko 14 tys.

Czytaj też: Koronawirus na świecie. Kapitan lotniskowca USS Theodore Roosevelt zwolniony. "Zły osąd"

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus w USA. Ponad 400 tysięcy zakażonych

W ciągu ostatniej doby w Stanach liczba zakażonych podniosła się o 29 tys. 609 przypadków. Łącznie choruje tam już 400 tys. 540 osób.

d1bhrgp

Najgorzej jest w Nowym Jorku, który stało się epicentrum zakażeń koronawirusem. Tylko tam zmarło już ponad 5400 chorych, a liczba zakażonych wynosi blisko 140 tysięcy.

Gubernator Andrew Cuomo podczas wtorkowej konferencji prasowej oznajmił, że w ciągu doby zmarło tam ponad 700 osób. Cuomo poinformował też, że widać pierwsze efekty wprowadzonych restrykcji. Jak zaznaczył, trzeba je jednak utrzymać, bo od tego życie mieszkańców stanu i Ameryki.

Zła sytuacja jest również w sąsiednim New Jersey, gdzie w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 239 osób zakażonych koronawirusem. Z powodu choroby łączna liczba zgonów wynosi tam już 1232.

Koronawirus w USA. Zakażony członkiem załogi statku-szpitala

Jak informuje "The New York Times", potwierdzono także jedno zakażenie u członka załogi statku-szpitala USNS Comfort. Informację do publicznej wiadomości przekazała rzeczniczka marynarki wojennej USA Elizabeth Baker. Jak dodała, kilka innych osób, z obsługi statku, przebywa na kwarantannie.

d1bhrgp

Sytuacja jest problematyczna, ponieważ dotąd nie udało się ustalić, skąd koronawirus wziął się na statku. Z informacji NYT wynika, że wszyscy marynarze wypłynęli zdrowi. O zakażonym wiadomo tyle, że nie jest to osoba z obsługi medycznej i nie miała kontaktu z przyjętymi na statek pacjentami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Początkowo na USNS Comfort miały być przyjmowane tylko te osoby, u których nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Sytuacja zmieniła się, gdy wśród kilku pacjentów, którzy byli przyjęci jako osoby niezakażone, nagle stwierdzono obecność koronawirusa. Potwierdziły to dodatkowe testy. Od poniedziałku statek przyjmuje więc także osoby zakażone.

Źródło: The New York Times

d1bhrgp

Czytaj również: Koronawirus. USA oskarżane o przejmowanie sprzętu. "Współczesne piractwo"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcie, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1bhrgp

Podziel się opinią

Share
d1bhrgp
d1bhrgp
Więcej tematów