Trwa ładowanie...
d1segll

Koronawirus w Urzędzie Gminy w Sierakowie

W sierakowskim Urzędzie Gminy potwierdzono trzy przypadki koronawirusa. Wszyscy trzej pracownicy zostali skierowani na kwarantannę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Urzędzie Gminy w Sierakowie
Koronawirus w Urzędzie Gminy w Sierakowie (PAP)
d1segll

Pierwszy przypadek koronawiusa w urzędzie został stwierdzony w środę 16 września, dzień później potwierdzono kolejny, a trzeci wyszedł na jaw w sobotę. Dwie osoby u których wykryto SARS-CoV-2 już wcześniej przebywały na zwolnieniach lekarskich, trzecia przed wynikami testu została skierowana do pracy zdalnej. Obecnie cała trójka przebywa na kwarantannie.

Koronawirus. Będą kolejne testy

Na stronach Urzędu Gminy w Sierakowie pojawiła się informacja planach jednostki, co do dalszej pracy. Z komunikatu dowiadujemy się, że na kwarantannę skierowanych zostało więcej pracowników magistratu.

d1segll

"Od czwartku kilku urzędników mających największy kontakt z zainfekowanym pracownikiem zostało skierowanych na pracę zdalną. Ze względu na potwierdzenie zakażenia u pracownika, który był w urzędzie jeszcze w środę (a zakażenie zostało potwierdzone w czwartek wieczorem), od piątku skierowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Międzychodzie na okres 10 dniowej kwarantanny została kolejna grupa pracowników, która miała dłuższy i bezpośredni kontakt z zakażonym pracownikiem. Ze względów bezpieczeństwa w poniedziałek planowane jest wykonanie testów na obecność COVID-19 dla wszystkich pracowników urzędu (obecnych w pracy). Jednocześnie na początku tygodnia planuje się wykonanie kompleksowej dezynfekcji (ozonowania) budynku urzędu" - czytamy w komunikacie.

Piątka dla zwierząt. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podjął decyzję ws. głosowania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1segll

Podziel się opinią

Share
d1segll
d1segll
Więcej tematów