Trwa ładowanie...
d2einj4

Koronawirus w Szwecji. Zmiana strategii

Szwecja zmienia strategię w walce z koronawirusem. Premier kraju pierwszy raz wprowadza znaczące obostrzenia. Do tej pory były to tylko dobrowolne zalecenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Szwecji. Nowe ograniczenia
Koronawirus w Szwecji. Nowe ograniczenia (PAP)
d2einj4

- Teraz wiemy, że trzeba wprowadzić więcej zakazów - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji premier Szwecji Stefan Loefven. Od 24 listopada wprowadzono limit spotkań publicznych do 8 osób. Będzie obowiązywać przez cztery tygodnie.

W Szwecji wciąż nie rekomenduje się noszenia maseczek. Wiosną, gdy wiele krajów zdecydowało się na całkowite zamknięcie społeczeństw, Szwecja pozostawała otwarta.

W tej chwili wielu Szwedów zarezerwowało już wyjazdy na ferie, a młodzi ludzie organizują duże imprezy, na których się spotykają.

d2einj4

Minister ds. socjalnych Leny Hallengren przekonuje, że ta strategia sprawdziła się w pierwszej fazie pandemii, jednak jesienią "zaostrzone rekomendacje nie przyniosły skutków, a krzywa zakażeń rośnie". Hallengren zwróciła uwagę na stale rosnącą liczbę osób, które wymagają intensywnej terapii. Liberalna strategia szwedzkiego rządu spotyka się z coraz większą krytyką.

Jak podaje PAP, według szwedzkiego prawa za publiczne zgromadzenie uważa się m.in. seans w kinie, przedstawienie teatralne, kibicowanie na meczu piłki nożnej, udział we mszy lub manifestacji. Nie są nim wizyty w bibliotece lub restauracji.

W Szwecji nadal jest jednak dużo mniej zakażeń koronawirusem niż w Polsce. W zeszłym tygodniu odnotowano 4,6 tys. nowych przypadków w ciągu doby.

d2einj4

Koronawirus w Polsce. Bartosz Arłukowicz zaniepokojony sytuacją na Stadionie Narodowym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2einj4

Podziel się opinią

Share
d2einj4
d2einj4
Więcej tematów