Trwa ładowanie...

Koronawirus w przedszkolu w Wielkopolsce. Nowe przypadki w szpitalu w Słupsku

Koronawirus. Nowe przypadki zakażeń potwierdzone u 6-letniego przedszkolaka z okolic Poznania, a także u dwóch kolejnych pracowników szpitala w Słupsku. Mazowiecki sanepid poszukuje z kolei osób, które brały udział w komunii w Wieniawie. Tam też potwierdzono zakażenia SARS-CoV-2.

Share
Koronawirus w przedszkolu w Wielkopolsce. Nowe przypadki w szpitalu w Słupsku
Źródło: Getty Images
d2kf0rj

6-latek, który uczęszczał do jednego z prywatnych przedszkoli na terenie powiatu poznańskiego, jest zakażony koronawirusem - podaje Radio Poznań. Jak przekazały służby sanitarne ze stolicy Wielkopolski, kwarantanną objęto m.in. grupę 19 dzieci i czterech pracowników placówki.

Tymczasem zwiększa się liczba pracowników szpitala w Słupsku, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Łącznie to cztery osoby z oddziału położniczo-ginekologicznego - informuje Radio Gdańsk.

d2kf0rj

Zamknięta została poradnia neonatologiczna, a dzień wcześniej pacjentów przestały przyjmować oddziały położniczo-ginekologiczne oraz neonatologiczny i zamknięto poradnię patologii ciąży. Decyzję o ich ewentualnym otwarciu sanepid podejmie po uzyskaniu wyników testów próbek pobranych od personelu pomorskiego szpitala.

Zobacz wideo: Trzaskowski rozmawiał z Obamą. Ryszard Czarnecki: wpadł w sidła propagandy własnego sztabu

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć również na Mazowszu. Sanepid w Przysusze apeluje, by zgłaszały się osoby, które brały udział w uroczystości pierwszej komunii w Wieniawie. RMF FM wyjaśnia, że chodzi o uroczystość, która odbyła się w sobotę 20 czerwca w kościele pw. św. Katarzyny.

Koronawirus. Apel sanepidu z Mazowsza

Kwarantanną objęto już ponad 40 osób - głównie mieszkańców Szydłowca i Radomia.

d2kf0rj

Mazowiecki sanepid czeka na kontakt przede wszystkim od osób, które mają objawy choroby: bóle kostno-stawowe, podwyższoną temperaturę, duszności, kaszel czy utratę smaku lub węchu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kf0rj

Podziel się opinią

Share
d2kf0rj
d2kf0rj
Więcej tematów