Trwa ładowanie...
d38wq43

Koronawirus w przedszkolu w Wielkopolsce. Nowe przypadki w szpitalu w Słupsku

Koronawirus. Nowe przypadki zakażeń potwierdzone u 6-letniego przedszkolaka z okolic Poznania, a także u dwóch kolejnych pracowników szpitala w Słupsku. Mazowiecki sanepid poszukuje z kolei osób, które brały udział w komunii w Wieniawie. Tam też potwierdzono zakażenia SARS-CoV-2.
Share
Koronawirus. Dzieci zakażone w Wielkopolsce i na Mazowszu. Nowe przypadki w szpitalu w Słupsku
Koronawirus. Dzieci zakażone w Wielkopolsce i na Mazowszu. Nowe przypadki w szpitalu w SłupskuŹródło: Getty Images
d38wq43

6-latek, który uczęszczał do jednego z prywatnych przedszkoli na terenie powiatu poznańskiego, jest zakażony koronawirusem - podaje Radio Poznań. Jak przekazały służby sanitarne ze stolicy Wielkopolski, kwarantanną objęto m.in. grupę 19 dzieci i czterech pracowników placówki.

Tymczasem zwiększa się liczba pracowników szpitala w Słupsku, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Łącznie to cztery osoby z oddziału położniczo-ginekologicznego - informuje Radio Gdańsk.

Zamknięta została poradnia neonatologiczna, a dzień wcześniej pacjentów przestały przyjmować oddziały położniczo-ginekologiczne oraz neonatologiczny i zamknięto poradnię patologii ciąży. Decyzję o ich ewentualnym otwarciu sanepid podejmie po uzyskaniu wyników testów próbek pobranych od personelu pomorskiego szpitala.

d38wq43

Zobacz wideo: Trzaskowski rozmawiał z Obamą. Ryszard Czarnecki: wpadł w sidła propagandy własnego sztabu

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć również na Mazowszu. Sanepid w Przysusze apeluje, by zgłaszały się osoby, które brały udział w uroczystości pierwszej komunii w Wieniawie. RMF FM wyjaśnia, że chodzi o uroczystość, która odbyła się w sobotę 20 czerwca w kościele pw. św. Katarzyny.

Koronawirus. Apel sanepidu z Mazowsza

Kwarantanną objęto już ponad 40 osób - głównie mieszkańców Szydłowca i Radomia.

d38wq43

Mazowiecki sanepid czeka na kontakt przede wszystkim od osób, które mają objawy choroby: bóle kostno-stawowe, podwyższoną temperaturę, duszności, kaszel czy utratę smaku lub węchu.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38wq43

Podziel się opinią

Share
d38wq43
d38wq43
Więcej tematów