Trwa ładowanie...
d2rh1gm

Koronawirus w Polsce. Żołnierz z Bydgoszczy jest zarażony. Przez 2 dni przychodził do pracy

Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy nałożył kwarantannę domową na grupę żołnierzy z tamtejszej jednostki. Jeden z nich wrócił z podróży służbowej i przez 2 dni przychodził do pracy. Potem okazało się, że ma koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Jest coraz więcej nowych przypadków. Nz. Wojskowy Szpital Polowy w Bydgoszczy
Koronawirus w Polsce. Jest coraz więcej nowych przypadków. Nz. Wojskowy Szpital Polowy w Bydgoszczy (Agencja Gazeta, Fot: Grażyna Marks)
d2rh1gm

Żołnierz 1. Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy przychodził do pracy 16 i 17 marca. - Przebywał na terenie jednostki wojskowej dwa dni, nie ujawniając żadnych istotnych problemów zdrowotnych - powiedziała w rozmowie z TVN24 oficer prasowa szpitala mjr Iwona Manos.

Gdy stwierdzono, że ma koronawirusa, rozpoczęto poszukiwania osób, z którymi się kontaktował. Ustalono grupę żołnierzy. Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy zdecydował, że pozostaną w domowej kwarantannie.

d2rh1gm

Wojskowy Szpital Polowy w Bydgoszczy nie został zamknięty. Normalnie działa również Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy, w którym personel jednostki prowadzi szkolenia.

Zobacz też: Mimo koronawirusa, wybory bez zmian 10 maja? "To zbrodnia"

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech.

d2rh1gm

Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

Źródło: tvn24.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rh1gm

Podziel się opinią

Share

d2rh1gm

d2rh1gm
Więcej tematów