Trwa ładowanie...
d3i7325

Koronawirus w Polsce. Zbigniew Ziobro przyjechał do siedziby PiS w maseczce ochronnej

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro pojawił się przy ul. Nowogrodzkiej. Do siedziby PiS polityk przyjechał w maseczce ochronnej. Niedawno władze resortu poinformowały, że dwóch członków jego gabinetu politycznego zarażonych jest koronawirusem. U Zbigniewa Ziobro wynik badania okazał się być jednak negatywny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zbigniew Ziobro w maseczce ochronnej
Koronawirus w Polsce. Zbigniew Ziobro w maseczce ochronnej (Newspix.pl)
d3i7325

Zbigniew Ziobro zjawił się w siedzibie prezesa PiS. Do wizyty przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie doszło w poniedziałek. Szefa resortu sprawiedliwości udało się sfotografować, gdy opuszczał auto, żeby następnie udać się na rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim.

Na zdjęciu widać, jak polityk Solidarnej Polski idzie w założonej na twarzy maseczce ochronnej, rozmawiając przy tym przez telefon. Czy oznacza to, że Zbigniew Ziobro jest zarażony koronawirusem? Na to pytanie odpowiedziała rzeczniczka Ministerstwo Zdrowia.

– Im więcej prewencji, tym lepiej. Minister używa maseczki ochronnej w trosce o zdrowie swoich współpracowników i ich rodzin. Uznał, że musi podjąć maksymalne środki ostrożności, skoro są w jego otoczeniu, w tym u szefa gabinetu politycznego ministra, są osoby z koronawirusem – wyjaśniła Agnieszka Borowska w rozmowie z Faktem.

d3i7325

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Rzeczniczka oświadczyła, że prokurator generalny zakłada maskę za każdym razem, gdy wychodzi z domu lub siedziby ministerstwa. Borowska przypomniała też, że wynik badania na koronawirusa, jakie zostało przeprowadzone u Zbigniewa Ziobry, okazał się być negatywny.

"W poczuciu odpowiedzialności za innych minister zalecił pracę zdalną w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sam jednak nie może sobie na to pozwolić, bo jego praca polega na spotykaniu się z wieloma ludźmi. Niesie to za sobą ryzyko zarażenia, zwłaszcza że u kilku osób w ministerstwie, w tym u szefa Gabinetu Politycznego Ministra, testy na koronawirusa wykazały wynik pozytywny. Mając to na uwadze, minister stosuje się do wszelkich zasad ostrożności, które minimalizują groźbę rozprzestrzeniania się wirusa. Przede wszystkim myśli o bezpieczeństwie ludzi, z którymi ma kontakt. Sam jest zdrowy, co potwierdził test" - napisała rzeczniczka w przesłanym Wirtualnej Polsce oświadczeniu.

d3i7325

Koronawirus w Polsce. Członkowie gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry zarażeni

Informację o przypadku zarażenia się koronawirusem w gabinecie politycznym ministerstwa sprawiedliwości potwierdziła niedawno Wirtualnej Polsce rzecznik resortu.

– Kiedy wśród pracowników gabinetu politycznego pojawiły się objawy przeziębienia, zostali odesłani natychmiast do domu. Początkowo mieli objawy wskazujące na grypę. W międzyczasie okazało się, że minister Michał Woś ma koronawirusa. Po badaniach, zakażenie potwierdziło się również u pracowników gabinetu politycznego – mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską Agnieszka Borowska.

Koronawirus w Polsce. Minister Michał Woś zakażony

Kilka dni temu o pozytywnym wyniku badań na koronawirusa poinformował minister środowiska Michał Woś. Wirusa stwierdzono również u jego żony i dziecka.

d3i7325

– Jestem już na ostatniej prostej do wyleczenia. Młody organizm szybciej i sprawniej radzi sobie z chorobą – powiedział w programie Polsat News szef resortu środowiska, dodając, że jego żona i dziecko także czują się już lepie.

– Na szczęście one przeszły bardzo łagodnie chorobę – podkreślił.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów