Trwa ładowanie...
d3p2lnw

Koronawirus w Polsce. Zapytano Polaków o stan klęski żywiołowej. Wyniki sondażu

Koronawirus w Polsce. Politycy PiS przekonują, że nie ma potrzeby wprowadzać stanu klęski żywiołowej i mogłoby to jedynie zaszkodzić państwu. Co na to Polacy? Wyniki sondażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Polacy wyrazili zdanie na temat wprowadzenia stanu klęski żywiołowej
Koronawirus w Polsce. Polacy wyrazili zdanie na temat wprowadzenia stanu klęski żywiołowej (PAP, Fot: PAP/Piotr Augustyniak)
d3p2lnw

- W tej chwili nie ma żadnych podstaw, żeby wprowadzić ani stan klęski żywiołowej, ani stan wyjątkowy, ani żaden inny stan nadzwyczajny. To są sytuacje bardzo dokładnie opisane w konstytucji i ustawach. Nie istnieją żadne przesłanki, żeby którykolwiek stan został wprowadzony - powiedział w programie "Tłit" Jacek Sasin.

Politycy PiS cały czas przekonują, że nie ma żadnych powodów do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Zgodnie z konstytucją może ona trwać nie dłużej niż 30 dni, a żeby go przedłużyć potrzebna jest zgoda Sejmu. Nie mogłyby w tym czasie odbyć się wybory prezydenckie. Byłoby to możliwe 90 dni po zakończeniu stanu klęski żywiołowej.

Koronawirus w Polsce. Wyniki sondażu

W sondażu SW Research dla rp.pl aż 49,8 proc. ankietowanych odpowiedziało, że rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej. 33,2 respondentów jest przeciwna takiemu rozwiązaniu. 17 proc. nie ma zdania.

d3p2lnw

Sondaż przeprowadzono między 21 a 22 kwietnia metodą badania omnibusowego na losowej próbie respondentów liczącej ok. 800 osób w wieku powyżej 16. roku życia.

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p2lnw

Podziel się opinią

Share
d3p2lnw
d3p2lnw