Trwa ładowanie...
d2x1ox6

Koronawirus w Polsce. Zachodniopomorskie: Potwierdzono zakażenie u kolejnego księdza. Sanepid poszukuje wiernych

Jak podają media, w województwie zachodniopomorskim wykryto zakażenie u kolejnego księdza. Tym razem zakażony jest kapłan, który odprawiał mszę w Różańsku. Sanepid poszukuje wiernych.
Share
Koronawirus w Polsce. Zachodniopomorskie: kolejny przypadek zakażenia koronawirusem u księdza
Koronawirus w Polsce. Zachodniopomorskie: kolejny przypadek zakażenia koronawirusem u księdzaŹródło: PAP
d2x1ox6

Najpierw wykryto koronawirusa u księdza z Klępicza. Małgorzata Kapłan, rzecznik zachodniopomorskiego sanepidu w rozmowie z TVN24, powiedziała, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myśliborzu szuka wiernych z południowej części województwa zachodniopomorskiego.

Chodzi o osoby, które brały udział we mszy świętej 26 lipca o godzinie 12:30 w miejscowości Różańsko. Do tej pory do sanepidu zgłosiło się około 60 wiernych, które miały kontakt z zakażonym księdzem. Wszystkie przebywają na kwarantannie i oczekują na wykonanie testów.

Koronawirus w Polsce. To kolejny przypadek zakażenia

To już drugi taki przypadek w województwie zachodniopomorskim. Wcześniej sanepid w Gryfinie poszukiwał wiernych z kościołów w kilku miejscowościach w pobliżu Morynia.

d2x1ox6

Zobacz też: Trwa walka o przywództwo w PO? Cezary Tomczyk mówi o planach

W Klępiczu, Starym Objezierzu, Żelichowie i w Nowym Objezierzu posługę sprawował ksiądz, który, jak się później okazało, jest zakażony koronawirusem. Rozdawał także komunię i spowiadał wiernych. Na co dzień mieszka w parafii w Klępiczu. 120 osób objęto kwarantanną.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x1ox6

Podziel się opinią

Share
d2x1ox6
d2x1ox6
Więcej tematów