Trwa ładowanie...
dfr7ulz
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Zakażony ksiądz odprawiał msze. Spowiadał w czterech kościołach

Jak podają media, koronawirusa wykryto u księdza, który odprawiał msze w kilku miejscowościach w pobliżu Morynia w województwie zachodniopomorskim. 120 osób objęto kwarantanną.
Share
Koronawirus w Polsce. Ksiądz zakażony SARS-CoV-2 odprawiał msze
Koronawirus w Polsce. Ksiądz zakażony SARS-CoV-2 odprawiał mszeŹródło: PAP
dfr7ulz

Małgorzata Kapłan, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, w rozmowie z TVN24 przekazała, że w kościołach w Klępiczu, Starym Objezierzu, Żelichowie i w Nowym Objezierzu w pobliżu Morynia na Pomorzu Zachodnim posługę sprawował ksiądz, który jak się później okazało, jest zakażony koronawirusem.

Duchowny rozdawał komunię i spowiadał wiernych. Na co dzień mieszka w parafii w Klępiczu. Rzecznik WSSE w Szczecinie dodała jednocześnie, że udało się już dotrzeć właściwie do wszystkich osób, które miały kontakt z zakażonym kapłanem.

Koronawirus w Polsce. Kwarantanną objęto 120 osób

Przymusową kwarantanną objęto 120 osób, które brały udział w mszach pomiędzy 17 a 31 lipca. Wierni będą mieli wykonywane testy. W kościołach wprowadzono ponadto odpowiednie procedury sanitarne.

dfr7ulz

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Włodzimierz Czarzasty: Wszystkie komitety zdawały sobie sprawę, że po wyborach zakażeń będzie więcej

Komunikat w tej sprawie wystosowała kuria Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. "Otaczamy modlitwą księdza i wszystkich, od których przyjął zakażenie, a także potencjalnie zagrożonych oraz służbę zdrowia i służby sanitarne. Wszystkim przypominamy o obowiązku przestrzegania w każdych warunkach życia społecznego odpowiednich do danej sytuacji norm sanitarnych" - czytamy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródła: TVN24, kuria.pl

dfr7ulz

Podziel się opinią

Share
dfr7ulz
dfr7ulz
Więcej tematów