Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wykryto ognisko zakażenia koronawirusem w Wieluniu. Zagrożonych 1,5 tysiąca osób

Koronawirus w Polsce. W Wieluniu wykryto nowe ognisko koronawirusa. W firmie Wielton SA zdiagnozowano już ponad 50 przypadków zakażenia. Zagrożonych jest 1,5 tysiąca osób.

Share
Koronawirus w Polsce. Wykryto ognisko zakażenia koronawirusem w Wieluniu. Zagrożonych 1,5 tysiąca osób
Źródło: YouTube
d1kc1kh

Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w Wieluniu

Nowe ogniska zakażeń koronawirusem sprawiają, że w ostatnich dniach odnotowywano największe dzienne wzrosty w Polsce. Trudna sytuacja jest w fabryce Wielton SA w Wieluniu. Tam zdiagnozowano już ponad 50 przypadków zakażenia, a jak podaje PAP na kwarantannie przebywa już blisko 200 osób. Zagrożonych jest jednak nawet 1,5 tysiąca pracowników zakładu.

Wykrywanie nowych ognisk koronawirusa wpływa na wzrost liczby dziennych przypadków w Polsce. - Mamy tu na szczęście do czynienia ewidentnie z ogniskowym charakterem tych wzrostów. To są trzy kopalnie i rodziny górników. To są też trzy duże zakłady pracy w Małopolsce. Mamy de facto ogromną część zachorowań tylko w tych miejscach - mówił w wywiadzie dla money.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski.

d1kc1kh

Koronawirus w Polsce. Wielton niedawno wznowił produkcję

24 lipca służby prasowe Wielton SA poinformowały, że zakład w Wieluniu wznowił produkcję po ponad miesięcznym przestoju spowodowanym pandemią koronawirusa. "Ponowne uruchomienie działalności będzie odbywało się stopniowo, co wynika z konieczności wdrożenia procesów sanitarnych oraz wprowadzenia niezbędnych procedur bezpieczeństwa" - przekazano w komunikacie.

Mimo wykrycia ogniska koronawirusa w zakładzie w Wieluniu, firma nadal kontynuuje produkcję. Stosowane są środki bezpieczeństwa, które mają ograniczyć ryzyko rozwoju epidemii.

d1kc1kh

Jak podaje Łódzki Urząd Wojewódzki, w powiecie wieluńskim wykryto już 340 przypadków zakażenia koronwairusem. W Województwie łódzkim więcej przypadków zdiagnozowano jedynie w powiatach opoczyńskim, sieradzkim i w mieście Łódź

Zobacz też: Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ograniczone obchody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kc1kh

Podziel się opinią

Share
d1kc1kh
d1kc1kh
Więcej tematów