Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wesele medyków zakończyło się pozytywnymi testami na COVID-19

Młoda para medyków, ona pielęgniarka i on ratownik medyczny. Na ślub i wesele zaprosili znajomych z pracy. Po imprezie niemal u wszystkich wykryto zakażenie koronawirusem.

Share
Koronawirus w Polsce. Wesele medyków zakończyło się pozytywnymi testami na COVID-19
Źródło: Getty Images
dlo7qd2

Wesele skończyło się zakażeniami

Państwo młodzi swoje wesele zorganizowali pod Kielcami. Nowożeńcy są pracownikami ochrony zdrowia. Panna młoda jest pielęgniarką w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonym dworze, a pan młody ratownikiem medycznym w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Młodzi zaprosili na wesel kolegów z pracy. Tylko u jednej z tych osób nie wykryto koronawirusa. Pozytywne testy otrzymały trzy z czterech koleżanek z pracy pielęgniarki i wszystkich pięciu współpracowników ratownika. W sumie zakażenie stwierdzono u dziewięciu osób, w tym u nowożeńców.

dlo7qd2

Wesele odbyło się 6 czerwca pod Kielcami, a pierwszy pacjent zgłosił się 11 czerwca z powodu pogorszenia stanu zdrowia.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Z Wesela na kwarantannę

W tej chwili 41 gości weselnych przebywa na kwarantannie. Spośród dziewięciu weselników, u których stwierdzono obecność koronawirusa, czwórka trafiła do szpitala.

Jak podaje TVN24 W szpitalu, w którym pracuje pielęgniarka przeprowadzono testy u 75 członków personelu i 31 pacjentów. Do tej pory na szczęście żaden z nich nie dał wyniku pozytywnego, testy powtórzono jednak w piątek.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlo7qd2

Podziel się opinią

Share
dlo7qd2
dlo7qd2
Więcej tematów