Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wchodzi obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych [Relacja na żywo]

Bilans ofiar koronawirusa w Polsce i na świecie wciąż rośnie. Zakażonych jest już 1,5 mln ludzi na całym świecie. Ponad 90 tys. osób zmarło. Obecnie najbardziej dramatyczna sytuacja panuje w USA, w stanie Nowy Jork. W Polsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 370 nowych zakażeń koronawirusem, 16 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Wchodzi obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych  [Relacja na żywo]Źródło: East News
d4lpktu

Minister Łukasz Szumowski i premier  Mateusz Morawiecki ogłosili w piątek, że wszystkie dotychczasowe obostrzenia związane z epidemią zakażeń koronawirusem zostają utrzymane.

  • Do 19 kwietnia obowiązywać będą m.in. zasady dotyczące  podróżowania miejskimi środkami komunikacji, obostrzenia dotyczące działalności punktów handlowych i usługowych.
  • Do 26 kwietnia zamknięte będą szkoły, przedszkola i uczelnie, obowiązywać będą m.in. ograniczenia w pasażerskich lotach krajowych i międzynarodowych oraz ograniczenia w podróżówaniu  pociągami relacji międzynarodowych.
  • Do 3 maja obowiązywać będą ograniczenia w przekraczaniu granic Polski przez cudzoziemców. 
  • Nadal, aż do odwołania,  obowiązuje  zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej 2 osób. Obostrzenie to nie dotyczy spotkań z najbliższymi. Wyłączone z niego są zakłady pracy.  
  • Od przyszłego czwartku - 16 kwietnia - wszyscy będą mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy.


Trwa łączenie
21:45, 09.04.2020

Hiszpański parlament zgodził się na przedłużenie do 26 kwietnia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Premier tego kraju  Pedro Sanchez już zapowiedział, że złoży wniosek o kolejne przedłużenie stanu zagrożenia epidemicznego w kraju - co najmniej do połowy maja.

Komentuj
21:37, 09.04.2020

W czwartek po południu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że kontrola na granicy wewnętrznej będzie przedłużona do 3 maja. Szef MSWiA Mariusz Kamiński podpisał już nowelizację rozporządzenia w tej sprawie. 

Komentuj
21:31, 09.04.2020

Koronawirus w USA.  - 11 września 2001 roku miał być najczarniejszym dniem w Nowym Jorku dla całego naszego pokolenia - mówił gubernator  stanu Nowy Jorku Andrew Cuomo. -  Straciliśmy 2753 istoty ludzkie 11 września. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa straciliśmy już ponad 7000 istnień ludzkich. To tak szokujące, bolesne i zapierające dech w piersiach, że nawet nie mam na to słów - dodał. 

Komentuj
21:22, 09.04.2020

Koronawirus w Polsce. U jednego z górników z KWK Sośnica potwierdzono zakażenie koronawirusem.  Poddano kwarantannie 13 osób, które miały z nim kontakt.

3
20:58, 09.04.2020

Koronawirus w Polsce.


49
Seledynowa Wiewiórka

glupota tych blaznow ich chciwosc faryzeizm siega szczytow

Złocisty Wilk

M

Trawiasty Zając

To sie w glowie nie miesci co oni robia

Wszystkie komentarze (49)
20:32, 09.04.2020

Wielka Brytania. Dobre wieści z Wysp. Premier Boris Johnson opuścił oddział intensywnej terapii. jak tłumaczy jego rzecznik, premier nadal pozostanie jednak w szpitalu.

13
20:31, 09.04.2020

Minister edukacji Dariusz Piontkowski w TVP Info o egzaminach ósmoklasisty i maturalnych:  - Chcielibyśmy, żeby one zostały przeprowadzone. W dzisiejszych warunkach jest to trudne, wręcz niemożliwe. Nie chcemy narażać zdrowia, bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i rodziców, dlatego praktycznie jednomyślnie podjęliśmy decyzję o tym, że należy termin tych egzaminów przełożyć. Mamy jeszcze do końca zajęć dydaktycznych ponad dwa miesiące. Jest więc jeszcze czas na to, żeby jeszcze w czasie  zajęć dydaktycznych przeprowadzić te egzaminy. Jeżeli będzie trzeba, będziemy myśleli o późniejszych terminach.

4
20:18, 09.04.2020

- Można być profesorem, i można być skończonym durniem, nie waham się tego powiedzieć. Nie wiem, czy kogoś, kto w ten sposob wypowiada się publicznie, nie powinno się pociągnąć do odpowiedzialności karnej - tak ks. prof. Albert Wierzbicki, gość "Kropki nad i" w TVN24 skomentował słowa ks. prof. Tadeusza Guza. W rozmowie z TV Trwam ks. Guz stwierdził, że duchowny nie może zarazić koronawirusem wiernego podczas komunii, bowiem jego "dłonie są konsekrowane".

22
Siny Krokodyl

Ile ogółem osób umiera w Polsce każdego dnia. Od stycznia do dziś. Nie średnio tylko dane z poszczególnych dni. I porównajmy to z danymi z poszczególnych dni ubiegłego roku. Czy to prawda że obecnie...

Kremowa Kozica

Co to za odkażanie, przecież on nie żyje na przedmiotach długo!

Morski Słoń

Tymi rękoma molestują dzieci i te dzieci są święte czy mają całe życie zniszczone?

Wszystkie komentarze (22)
20:09, 09.04.2020

Koronawirus we Francji. Liczba zgonów z powodu SARS-CoV-2 sięgnęła już w tym kraju ponad 12,2 tys.  W ciągu ostatniej doby, tylko w szpitalach (dane z domów opieki społecznej zbierane są oddzielnie) zmarły 424 osoby.  Od początku epidemi potwierdzono zakażenie u ponad 86 tys. osób.

1
19:45, 09.04.2020

- Mam nadzieję, że wybory prezydenckie odbędą się jak najszybciej, w terminie konstytucyjnym. Wszyscy jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Cały świat, Polska przeżywa dramat związany z epidemią koronawirusa, z nadchodzącym tsunami gospodarczym. Sytuacja jest bardzo trudna, nieprzewidywalna i nie wiadomo, jak długo potrwa ta destabilizacja życia społecznego, politycznego, a przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. I dlatego uważam, że trzeba jak najszybciej rozwiązać kwestie związane z naszym obowiązkiem demokratycznym, obowiązkiem politycznym, czyli krótko mówiąc konstytucyjnymi wyborami. Bo alternatywą jest odłożenie tych wyborów na jakiś długi, długi okres - stwierdził Piotr Gliński w rozmowie z Dorotą Gawryluk w "Gościu Wydarzeń” Polsat News. 

28
Kasztanowy Gawron

Jestem dumny z Prezydent mojego miasta: Jacek Jaśkowiak poinformował na Twitterze o swojej rozmowie z przedstawicielem Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Jej tematem miała być sytuacja...

Malinowy Orzeł

Spróbujcie kolejny raz łamać konstytucję to ludzie wyjdą na ulice. Zobaczycie czym jest wściekłość tłumu.

Truskawkowy Zając

Czy nie widzicie jak ciemniaki biorą naród za twarz?

Wszystkie komentarze (28)
19:34, 09.04.2020
Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Fakty po Faktach" w TVN24

Mam nadzieję, że władza wysłucha Polaków i wybory odbędą się w bezpiecznym terminie.

15
19:31, 09.04.2020

Koronawirus w Polsce.

wp.tv
11
19:18, 09.04.2020

Koronawirus w USA. Z najnowszych danych Johns Hopkins University wynika, że liczba zakażonych w USA sięgnęła już ponad 432 tys. Zmarło 14,8 tys. osób. 

Komentuj
18:46, 09.04.2020

Koronawirus we Włoszech.  Już ponad 18 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa we Włoszech. W ciągu ostatniej doby zmarło 610 zakażonych osób. Potwierdzono łącznie ponad 143,6 tys. zakażeń. Niestety, liczba zgonów i nowych przypadków znów wzrosła w stosunku do stwierdzonych dzień wcześniej.

 

Komentuj
18:33, 09.04.2020

Koronawirus w USA. W stanie Nowy Jork zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin aż 799 osób. To najwyższa liczba od początku epidemii.

Komentuj
18:23, 09.04.2020

- Ja nie powiedziałem, czy wybory mają się odbyć. Stwierdziłem, że wybory korespondencyjne są względnie bezpieczne, tak jak odbiór różnych przesyłek czy kart świątecznych - dodał Szumowski.

55
Zając

A szkoła od 26 to już będzie bezpieczna!!! Po co więc przenoszenie matur itd.

Bursztynowy Koń

PIS narzucilo swoje rozwiazania w sprawie pomocy finansowej. do 2 tyg pewnie wprowadza w koncu stan kleski zywiolowej, zgodnie z ustawa ktora sami stworzyli w 2017 roku. w ustawie to samorzady mialyby...

Makowy Lew

czy w czwartek jak zaloze maske to nie bede traktowany jak zloczynca szykujacy sie na skok

Wszystkie komentarze (55)
18:21, 09.04.2020

-  A czy w takiej sytuacji jak dzisiaj należy zamknąć pocztę, eBaya i Amazona? - odparł Szumowski pytany o to, ile osób musi umrzeć, by powiedział, że wybory korespondencyjne w Polsce nie powinny się odbyć 10 maja.

4
18:18, 09.04.2020

Lekarze nie są kneblowani - zapewnił w programie "Tak jest" Szumowski. -  Wręcz przeciwnie, prosimy lekarzy o komunikowanie wszystkich potknięć, niedociągnięć - dodał.

9
18:12, 09.04.2020
pilne

- Mamy możliwość testowania w ciągu dnia do 13 - 14 tys. osób. Moce nie zostały jeszcze wykorzystane. Apeluję, by te możliwości laboratoriów wykorzystywać - stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski.

30
Bursztynowy Chrząszcz

Od dwóch tygodni mam napady duszności , brak węchu i suchość w gardle, obfite poty i pieczenie spojówek. Wykonane prześwietlenie rtg z potwierdzonym stanem zapalnym. Trzy razy prosiłem o...

Szafranowy Pies

W stolicy nie da się zrobić badania w ciągu doby a czasem i dwóch!. Co Pan za bzdury opowiada!

Purpurowa Rozgwiazda

Apeluje, róbcie testy tylko wyniki do kosza. Pani Szumowski odejdź pan, oszczędź sobie i rodzinie wstydu.

Wszystkie komentarze (30)
18:11, 09.04.2020

- Na razie trzy szpitale w istotnym stopniu zostały dotknięte zakażeniami koronawirusem - odparł Szumowski, pytany, dlaczego wcześniej nie zadbano o zaopatrzenie zwykłuch szpitali w sprzęt ochrony dla personelu medycznego. - Most powietrzny działa od dwóch tygodni, tego sprzętu nie było nigdzie, Włosi też mieli problemy z zaopatrzeniem się - dodał. - To jest bardzo trudna sytuacja, działania na żywym organiźmie w czasach pandemii, braku sprzętu. Na szczęście, sytuacja z dostawami zaczęła się normalizować.

5
18:07, 09.04.2020

- Trudno mi się do tego odnieść. Procedura sprzedaży tego sprzętu, który ulega przeterminowaniu, jest standardowa. Ale ja nie nadzoruję Agencji Rezerw Materiałowych - stwierdził minister Szumowski, pytany o sprzedaż w lutym masek przez agencję. - Nadzorował ją minister aktywów państwowych, a teraz minister klimatu - dodał.

6
18:03, 09.04.2020

- Jesteśmy w dużej izolacji, maski są potrzebne, gdy zaczniemy wychodzć na ulice - dodał minister zdrowia.

8
18:02, 09.04.2020

- Nasi przyjaciele z Czech mają znacznie więcej zakażeń na milion mieszkańców, więc obowiązek noszenia masek wprowadzono wcześniej - stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany w TVN24, dlaczego tak późno wprowadza się w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa. 

9
obywatel

no szkoda, że trzeba było z ta decyzją czekać do czasu, aż osiągniemy poziom Czech :(

Spiżowy Wilk

Szumowski jest wiarygodny jak Diatłow w Czarnobylu... aparatczyk, a nie lekarz... jak maseczki jednak po Pańskim głębokim namyśle pomagają - to dlaczego nakaz od przyszłego czwartku? Gdzie tu elementarna...

Rdzawy Mors

no jakos mam dziwne wrazenie ze kaczor juz nim steruje

Wszystkie komentarze (9)
17:55, 09.04.2020

Koronawirus w USA. 6,6 mln osób złozyło w tym tygodniu po raz pierwszy wniosek o zaiłek dla bezrobotnych w związku z utratą pracy - informuje CNBC. To oznacza, że w ciągu ostatnich 3 tygodni liczba bezrobotnych wzrosła już o 16 mln.


Komentuj
17:50, 09.04.2020

Koronawirus w Portugalii.  Liczba zgonów z powodu koronawirusa w Portugalii wzrosła do 409. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 29 ofiar śmiertelnych. Potwierdzono do tej pory 13 956 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 815 nowych przypadków.

Komentuj
17:42, 09.04.2020

Koronawirus we Włoszech. Liczba zmarłych lekarzy w tym kraju z powodu SARS-CoV-2 wzrosla do 103.

Komentuj
17:24, 09.04.2020
pilne

Od początku epidemii potwierdzonow  Polsce 5575 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 174 osoby.

5

Nie wyświetla Ci się liveblog? Kliknij w link tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lpktu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lpktu
Więcej tematów