Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki: "Za tydzień pilne posiedzenie Senatu"

"Po posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu" - poinformował na Twitterze marszałek Tomasz Grodzki. Jak zaznaczył, spotkanie będzie dotyczyło "tarczy antykryzysowej".

Share
Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki: "Za tydzień pilne posiedzenie Senatu"
Źródło: East News, Fot: Jan Bielecki/East News
d3exbhf

Jeszcze w tym tygodniu Sejm zbierze się, by przegłosować pakiet ustaw, który ma pomóc obywatelom i przedsiębiorcom w walce z koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki: "Senat zbierze się w przyszłym tygodniu"

Jeśli Sejm przegłosuje "tarczę antykryzysową", trafi ona do senatorów, którzy nad pakietem będą debatować w przyszłym tygodniu. Poinformował o tym marszałek Tomasz Grodzki.

d3exbhf

"Po posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu po to, aby jak najszybciej uchwalić przepisy, które spowodują, że łatwiej nam wszystkim będzie pokonać epidemię" - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Koronawirus w Polsce. Tomasz Grodzki: "Czasy epidemii są trudne"

W filmie dołączonym do tweeta marszałek Grodzki podkreśla, że "czasy epidemii są trudne". - Nikt jednak nie zwolni Sejmu i Senatu z obowiązku wykonywania swoich konstytucyjnych zadań, zwłaszcza że miliony Polek i Polaków pracują na różnych stanowiskach po to, aby rytm gospodarki, łańcuchy dostaw chociaż w minimalnym stopniu były zachowane - tłumaczy na nagraniu.

d3exbhf

Przypomnijmy, że zaplanowane na 25 i 26 marca posiedzenie parlamentu budzi od kilku dni spore kontrowersje. Początkowo prace parlamentarzystów miały odbywać się zdalnie. Dotyczyło to także głosowania nad "tarczą antykryzysową", która ma pomóc uratować polską gospodarkę przed skutkami epidemii koronawirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Takie wyjście łamałoby jednak regulamin Sejmu, który nie zezwala na zdalną pracę Izby. Ostatecznie udało wypracować się kompromis. W czwartek Sejm zbierze się w formie tradycyjnej, jednak posiedzenie nie odbędzie się na sali plenarnej. Posłowie i posłanki zostaną rozmieszczeni po różnych salach Sejmu, gdzie będą obradować i głosować nad zmianami w regulaminie Izby.

d3exbhf

Z kolei w piątek prace częściowo odbędą się zdalnie. Posłowie będą debatować i głosować za pomocą tabletów. Na sali plenarnej znajdą się tylko przedstawiciele klubów i kół poselskich.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d3exbhf

Podziel się opinią

Share
d3exbhf
d3exbhf
Więcej tematów