Trwa ładowanie...
dhor7wr

Nieoczekiwana zmiana. Nieoficjalnie: Sejm zbierze się na Wiejskiej

Trwa Prezydium Sejmu. Według nieoficjalnych informacji podjęło decyzję o zwołaniu Sejmu na czwartek. To reakcja na krytykę opozycji w sprawie zdalnego posiedzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieoficjalnie: posłowie przyjadą do Sejmu, by wziąć udział w posiedzeniu i głosować
Nieoficjalnie: posłowie przyjadą do Sejmu, by wziąć udział w posiedzeniu i głosować (East News, Fot: Jakub Kamiński)
dhor7wr

- Mając na uwadze bezpieczeństwo posłów i pracowników, podjęliśmy na Prezydium Sejmu uchwałę ws. regulaminu prac izby - powiedziała we wtorek marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wyjaśniła, że w piątek podczas posiedzenia Sejmu na sali plenarnej znaleźć mają się tylko reprezentanci klubu, a pozostali posłowie będą uczestniczyć w głosowaniach zdalnie. Nieoficjalnie - wszystko się zmieniło.

Posiedzenie będzie w czwartek i to w budynku Sejmu. Ze względu na koronawirusa debata i głosowanie ws. zmian w regulaminie Sejmu mają odbywać się jednocześnie w kilku salach parlamentu. Posłowie zajmą się tzw. tarczę antykryzysową.

Wcześniej minister Jarosław Gowin w TVP Info ocenił, że "do przegłosowania zmian w regulaminie trzeba prawdopodobnie fizycznej obecności posłów na sali". Nie podoba się to z kolei Ryszardowi Terleckiemu, który w rozmowie z TVN24 twierdzi, że Platforma Obywatelska naraża życie i zdrowie posłów i pracowników Sejmu.

"Pani marszałek wycofuje się. Bałagan z systemem, poseł Trzaskowski i wątpliwości konstytucyjne przesadziły. Sejm spotka się normalnie. W trybie przewidzianym konstytucją. Jednak mieliśmy rację" - napisał na Twitterze Sławomir Nitras.

dhor7wr

Zobacz też: Stanisław Karczewski broni prezydenta. "Kandydatom opozycji brakuje wyobraźni"

Sejm. Zamieszanie z posiedzeniem

Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski otrzymał SMS od Kancelarii Sejmu z loginem i hasłem do posiedzenia, choć nie jest posłem. "To były moje dane, ale całe szczęście Kancelaria zadziałała dość prędko i mam już nowe dane do logowania. Hasła i loginu nie powinno rozsyłać się w jednej wiadomości i jednym kanałem komunikacji. Kancelaria zmieni metodę wysyłki w przyszłości. Takie dostałem zapewnienie" - napisał na Twitterze poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

dhor7wr

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhor7wr

Podziel się opinią

Share
dhor7wr
dhor7wr
Więcej tematów