Trwa ładowanie...
d22fdi9

Wpadka Kancelarii Sejmu. Rafał Trzaskowski dostał login i hasło do posiedzenia. "Nie jestem posłem"

Przez koronawirusa posiedzenie Sejmu ma wyglądać inaczej niż dotychczas. Pojawił się pomysł, by część posłów wzięła w nim udział zdalnie. Kancelaria wygenerowała specjalne loginy i hasła, tylko że trafiły do złego adresata. SMS-a z danymi otrzymał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zamieszanie wokół posiedzenia Sejmu
Koronawirus w Polsce. Zamieszanie wokół posiedzenia Sejmu (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d22fdi9

- Mając na uwadze bezpieczeństwo posłów i pracowników, podjęliśmy na Prezydium Sejmu uchwałę ws. regulaminu prac izby - powiedziała we wtorek marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wyjaśniła, że w piątek podczas posiedzenia Sejmu na sali plenarnej znaleźć mają się tylko reprezentanci klubu, a pozostali posłowie będą uczestniczyć w głosowaniach zdalnie. Wygląda na to, że nie wszystko jest pod kontrolą.

"Właśnie otrzymałem login i hasło do posiedzenia Sejmu" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy dołączył zdjęcia SMS-ów od Kancelarii Sejmu. Jak zasugerował, nie powinien otrzymać tych wiadomości.

"Tak właśnie rządzący chcą profesjonalnie zapewnić bezpieczeństwo obrad. W tej kadencji nigdy nie byłem posłem" - podkreślił.

Zobacz też: Braki sprzętu w szpitalach. "Nie obchodzi mnie skąd, mam go dostać"

Ze zdjęć opublikowanych przez Trzaskowskiego wynika, że już wcześniej otrzymywał SMS-y od Kancelarii Sejmu. "To były moje dane, ale całe szczęście Kancelaria zadziałała dość prędko i mam już nowe dane do logowania. Hasła i loginu nie powinno rozsyłać się w jednej wiadomości i jednym kanałem komunikacji. Kancelaria zmieni metodę wysyłki w przyszłości. Takie dostałem zapewnienie" - napisał na Twiterze poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

Według najnowszych informacji posłowie w czwartek przyjadą do Sejmu osobiście.

d22fdi9

Koronawirus. Zagrożenia wymusza zmiany

To z powodu koronawirusa posiedzenie Sejmu będzie inne niż dotychczas. Na razie nie ma z kolei decyzji o zmianie terminu wyborów prezydenckich, czego domaga się opozycja. W lokalnych przedterminowych i uzupełniających wyborach frekwencja była niska.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia poinformowali o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22fdi9

Podziel się opinią

Share
d22fdi9
d22fdi9
Więcej tematów