Trwa ładowanie...
d1uurvx

Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa 3.0. Sejm zdecydował ws. poprawek Senatu

Sejm zajął się głosowaniem poprawek Senatu do tarczy antykryzysowej 3.0. Zostały one podzielone na bloki, zgodnie z rekomendacjami komisji finansów. Proponowane przyjęto, a resztę odrzucono.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa 3.0. Sejm zajmie się poprawkami Senatu [Transmisja]
Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa 3.0. Sejm zajmie się poprawkami Senatu [Transmisja] (Getty Images)
d1uurvx

Sejm głosował w czwartek poprawki Senatu dotyczące tarczy antykryzysowej 3.0. Dotyczyły one m.in. podniesienia zasiłku dla bezrobotnych do 1800 zł. Senatorowie chcieli również, aby wsparcie było przyznane osobom pracującym w innych krajach UE. Ze składek ZUS mieli być również zwolnieni przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność przed 1 kwietnia i nie uzyskali dochodu w lutym br.

Łącznie Senat złożył 87 nowelizacji do tarczy antykryzysowej. Większość miała charakter doprecyzowujący. Ostatecznie w Sejmie miało być 64 głosowań, ale Ryszard Terlecki z PiS złożył wniosek, aby zgrupować je na dwa bloki w zależności od rekomendacji komisji finansów. Ostatecznie głosowano dwa razy. Proponowane 40 przyjęto, a 47 odrzucono. Ze sposobem procedowania nie zgadzali się posłowie opozycji.

d1uurvx

"Partia wszystkim, państwo niczym. Sejm atrapą jak większość pozostałych, centralnych instytucji. Dziś Terlecki po raz kolejny to przypomniał. Zamiast IV RP z silnymi instytucjami i sprawną administracją opartą na etosie służby publicznej mamy słabiutkie państwo-folwark układu" - skomentował Robert Winnicki z Konfederacji.

Dariusz Wieczorek z Lewicy chciał, aby posłowie dostali listę poprawek z rozpisaniem na bloki. Jego wniosek nie został dopuszczony do głosowania przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, która argumentowała, że parlamentarzyści otrzymali sprawozdanie z komisji. W zamian poprawki przeczytała wolno, a nie w 30 sekund jak sugerował Wieczorek. Teraz ustawa trafi do podpisu na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uurvx

Podziel się opinią

Share
d1uurvx
d1uurvx
Więcej tematów