Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Szpital w Radomiu z problemami. Brakuje im masek ochronnych

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu na własną rękę zlecił szycie maseczek ochronnych. Sytuacja szpitala jest zła, ponieważ maseczek nie ma w hurtowniach. Szpital apeluje o pomoc i sprzęt z rezerw strategicznych. W innym przypadku może wstrzymać przyjmowanie pacjentów.

Share
Koronawirus w Polsce. Szpital w Radomiu z problemami. Brakuje im masek ochronnych
Źródło: East News, Fot: M STUDIO/REPORTERR
d3zkfk8

O sytuacji szpitala "na Jóżefowie" poinformował we wtorek na konferencji wiceprezes placówki Krzysztof Zając. Przypomnijmy, że Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu jest największym ze szpitali na południu województwa mazowieckiego.

Koronawirus w Polsce. W szpitalu w Radomiu brakuje sprzętu

- Rozesłaliśmy całą masę zamówień do naszych kontrahentów, z którymi mamy podpisane umowy, i otrzymaliśmy od nich odpowiedzi, że w hurtowniach brakuje zapasów masek, rękawiczek, fartuchów i okularów ochronnych - przekazał wiceprezes szpitala.

d3zkfk8

Jak dodał, szpital już tydzień temu zwrócił się do Konstantego Radziwiłła, wojewody mazowieckiego o przyznanie dodatkowego sprzętu z tzw. rezerw strategicznych. Otrzymano jednak decyzję odmowną. Szpital musi czekać, ponieważ decyzja ma leżeć w gestii Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz też: Spór w studiu o Zbigniewa Ziobrę. "Uwiera"

Koronawirus w Polsce. Szpital w Radomiu: "Zleciliśmy szycie maseczek"

Na konferencji głos zabrał także Dyrektor ds. zarządzania jakością w MSS Łukasz Skrzeczyński. Powiedział on, że w obecnej sytuacji szpital sięga po środki, których "nie stosował od blisko 30 lat". - Zleciliśmy szycie maseczek, tak jak to było 30 lat temu. Chwytamy się wszystkiego, co może spowodować, żeby szpital mógł normalnie funkcjonować - podkreślił Skrzeczyński.

d3zkfk8

Z kolei naczelna pielęgniarka, Ewa Golonka przekazała, że sprzętu jednorazowego użytku wystarczy zaledwie do końca tygodnia. Reszta sprzętu zostanie zachowana tylko do leczenia nagłych przypadków. Zaznaczyła też, że w przypadku braku dostaw maseczek i kombinezonów od kontrahentów i Ministerstwa Zdrowia, trzeba będzie zawiesić przeprowadzanie jakichkolwiek operacji.

Koronawirus w Polsce. Bilans

Przypomnijmy, w Polsce mamy już 22 osoby zarażone koronawirusem. O ostatnim przypadku Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem. To mężczyzna z woj. lubelskiego. "Przebywa w szpitalu w Bełżycach. Pacjent to osoba w sile wieku" - przekazał resort zdrowia w mediach społecznościowych.

Dodatkowo 220 pacjentów podlega hospitalizacji. Już 1055 osób objętych jest w Polsce kwarantanną. Z kolei tych, objętych nadzorem epidemiologicznym, jest na ten moment 9366 osób.

d3zkfk8

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje.

d3zkfk8

Podziel się opinią

Share
d3zkfk8
d3zkfk8
Więcej tematów