Trwa ładowanie...
d3hdhr8

Koronawirus w Polsce. Szkoły mogą być zamknięte dłużej. Informacja ministra edukacji

Koronawirus w Polsce doprowadził do zamknięcia szkół i przedszkoli. Póki co - na dwa tygodnie. Możliwe jednak, że uczniowie pozostaną w domach dłużej. Szczyt zachorowań jest bowiem nadal przed nami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Szkoły mogą być zamknięte dłużej
Koronawirus w Polsce. Szkoły mogą być zamknięte dłużej (East News)
d3hdhr8

Koronawirus w Polsce. Od poniedziałku wszystkie szkoły i placówki edukacyjne są zamknięte. Szkoły starają się wprowadzić pracę zdalną. Sytuacja ta została wprowadzona na dwa tygodnie. Wszystko jednak wskazuje na to, że się przedłuży.

Jak mówił we wtorek rano w TVP minister edukacji Dariusz Piontkowski, jest kwestią czasu, kiedy zostaną wydane kolejne rozporządzenia, mówiące o wydłużeniu okresu zamknięcia placówek. Przypomniał też słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o tym, że szczyt zachorowań będzie za tydzień czy za dwa tygodnie.

Takie zdanie pojawiało się już wcześniej. W poniedziałek Dariusz Piontkowski w programie "Tłit" tłumaczył, że wszystko zależy od rozwoju choroby. - MEN wykonuje zalecenia GIS i Ministerstwa Zdrowia. Od tego uzależniamy dalsze decyzje - mówił szef resortu edukacji.

d3hdhr8

Z godziny na godzinę widać, że takie rozwiązanie jest coraz bardziej prawdopodobne.

Posłuchaj ministra edukacji w naszym programie.

Minister edukacji tłumaczył także w TVP, że nawet jeśli szkoły nie zostaną otwarte do świąt i uczniowie wrócą na lekcje dopiero po Wielkanocy, nie spowoduje to jeszcze zmian w terminach egzaminów. Mówił także, że jeśli powiedzie się wprowadzanie na dużą skalę nauki zdalnej, nie trzeba będzie wydłużać roku szkolnego.

Koronawirus w Polsce. Nowe zachorowania

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych zakażonych osobach.

d3hdhr8

Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem" - informuje ministerstwo zdrowia.

To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 205 osób.

d3hdhr8

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Lekarze stanęli na wysokości zadania. "Poza dwoma"

d3hdhr8

Podziel się opinią

Share
d3hdhr8
d3hdhr8
Więcej tematów