Trwa ładowanie...
d2mv1sw

Koronawirus w Polsce. Sosnowiec. Księża na izolacji, kościół jest ozonowany

Parafia Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu przekazała nowe informacje w związku z zakażeniem koronawirusem u jednego z księży. Trwa ozonowanie kościoła. Pozostali duchowni czekają na testy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sosnowiec. Zakażenie w parafii. Kościół jest zamknięty
Sosnowiec. Zakażenie w parafii. Kościół jest zamknięty (East News)
d2mv1sw

"Księża zostaną poddani testom na wirusa jeszcze w tym tygodniu. Od jego wyniku będzie zależała dalsza procedura (ewentualna dalsza kwarantanna). Do tego czasu pozostają w izolacji" - czytamy w komunikacie parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu.

W zeszłym tygodniu poinformowano, że jeden z księży został zakażony koronawirusem. Duchowny trafił do szpitala. Kościół zamknięto. "Na szczęście dwóch księży, ks. Tomek i ks. Marek, przebywali w tym czasie na urlopach i mogą posługiwać w kościele. Tymczasowo zamieszkali poza domem zakonnym. Będą też obsługiwać kancelarię, która ma niezależne wejście i poddana została dezynfekcji" - podano na stronie parafii.

Kościół jest ozonowany, zostanie również zdezynfekowany. Być może będzie otwarty dla wiernych jeszcze w tym tygodniu. Przedstawiciele parafii zachęcają, by osoby, które były w kościele - zwłaszcza podczas mszy 13 sierpnia - i mają niepokojące objawy, zgłosiły się do sanepidu.

d2mv1sw

"Jednocześnie sanepid uspokaja, że zagrożenie zarażeniem stanowi dłuższe przebywanie w bliskości zarażonej osoby. Natomiast sporadyczny, krótkotrwały kontakt (nawet przyjęcie Komunii) nie powinno spowodować zarażenia" - podkreślono w komunikacie.

Zobacz też: Białoruś. Paweł Kowal: poważne zmiany dotyczące bezpieczeństwa Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mv1sw

Podziel się opinią

Share
d2mv1sw
d2mv1sw
Więcej tematów