Trwa ładowanie...
dov2rjv

Koronawirus w Polsce. Sosnowiec: Zakażony ksiądz. Wszystkie nabożeństwa odwołane

Koronawirusa wykryto u jednego z księży parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu. Obecnie duchowny przebywa w szpitalu. W związku z zakażeniem księdza wszystkie nabożeństwa w tym kościele zostały odwołane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. COVID-19 wykryto u jednego z księży parafii Podwyższenia Św. Krzyża  w Sosnowcu-Środuli.
Koronawirus w Polsce. COVID-19 wykryto u jednego z księży parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu-Środuli. (123RF)
dov2rjv

O koronawirusie w parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu - Środuli poinformował "Dziennik Zachodni". Informacja o tym, że jeden z księży może być zakażony, pojawiła się na stronie parafii już w piątek 14 sierpnia. Duchowny dzień wcześniej źle się poczuł.

Sosnowiec: Ksiądz zakażony koronawirusem. Nabożeństwa odwołane

Po konsultacji telefonicznej z lekarzem ksiądz został przewieziony do szpitala zakaźnego w Zawierciu. Tam wykonany miał test na obecność koronawirusa. Nabożeństwa zaplanowane na piątek oraz sobotę zostały odwołane.

dov2rjv

W sobotę wieczorem okazało się, że wynik testu jest dodatni. W związku z tym parafia pozostała zamknięta również w niedzielę. W poniedziałek 17 sierpnia mają zapaść dalsze decyzje co do jej funkcjonowania.

"Drodzy parafianie, z powodu potwierdzonego koronawirusa u jednego z księży, który przebywa w szpitalu, odwołujemy nabożeństwa w naszym kościele" - napisali duchowni, dodając, że zamknięta będzie również kancelaria.

Duchowni zaapelowali ponadto do wiernych, którzy w ostatnich dniach przed 14 sierpnia uczestniczyli we mszach czy nabożeństwach, o baczną obserwację swojego stanu zdrowia i ograniczenie kontaktów.

Obchody na Westerplatte. Wiceszef MON: Władze Gdańska są wyjątkowo upolitycznione

Źródło: "Dziennik Zachodni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dov2rjv

Podziel się opinią

Share
dov2rjv
dov2rjv
Więcej tematów