Trwa ładowanie...
d2nz776

Koronawirus w Polsce. Sanepid szuka uczestników mszy

Sanepid w Białej Podlaskiej szuka wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach w gminie Piszczac. Na jej terenie zanotowano ostatnio niepokojący wzrost liczby zakażeń. Lokalne władze opublikowały w mediach społecznościowych specjalny apel "w związku z dynamiczną sytuacja sanitarną w naszej gminie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Piszczac. Sanepid szuka uczestników mszy
Koronawirus w Polsce. Piszczac. Sanepid szuka uczestników mszy (Daniel Dmitriew / Forum)
d2nz776

Sanepid w Białej Podlaskiej szuka osób, które uczestniczyły w nabożeństwach oraz przystępowały do komunii i spowiedzi w dwóch kościołach na terenie gminy Piszczac. Chodzi o wiernych, który byli na mszach w koście Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu w dniach 10 czerwca - 2 lipca oraz w parafii NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach w dniach 1-3 lipca.

Komunikat ten ma związek z niepokojącym wzrostem liczby zakażeń na terenie tej gminy w powiecie bialskim. W piątek testy wykazały zakażenie koronawirusem u 9 osób. W większości trafiły one szpitala, a na wyniku testów oczekują dalszych 24 mieszkańców, którzy obecnie przebywają w kwarantannie. W sobotę okazało się, że zakażonych jest kolejnych 6 osób na terenie tego powiatu.

W związku z tym samorząd wprowadził dodatkowe środki ostrożności. Do odwołania zamknięte zostało targowisko, wprowadzono ograniczenia do 5 osób liczby interesantów, które będą mogły jednocześnie przebywać w urzędzie gminy. Oprócz tego służby komunalne dostały specjalne wytyczne odnośnie do odbierania śmieci od mieszkańców objętych kwarantanną.

d2nz776

Koronawirus w Polsce. Piszczac. Sanepid apeluje

Jeśli chodzi o wiernych ze wspomnianych wyżej kościołów, to sanepid apeluje, aby wierni jak najszybciej zgłaszali się telefonicznie bądź mailowo do miejscowego sanepidu. Można to zrobić od poniedziałku do niedzieli w godz. 7.30-15.05 pod numerem tel. 83 344 41 60 bądź na telefon alarmowy poza godzinami pracy urzędu: 505 187 728.

Władze gminne proszą osoby wskazane przez sanepid, aby w niedzielę pojawiły się na targowisku gminnym przy ulicy Cmentarnej w Piszczacu, w celu pobrania wymazu. Godzina będzie ustalana indywidualnie podczas rozmowy telefonicznej.

d2nz776

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Barbara Nowacka do Andrzeja Dudy: Człowieku, to jest wspólna Polska!

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nz776

Podziel się opinią

Share

d2nz776

d2nz776
Więcej tematów