Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Sanepid szuka pasażerów pociągu

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgorzelcu próbuje dotrzeć do pasażerów, którzy podróżowali z kobietą mającą objawy koronawirusa. Chodzi o osoby jadące w sobotę pociągiem relacji Görlitz – Zielona Góra.

Share
Koronawirus w Polsce. Sanepid szuka pasażerów pociągu
Źródło: East News
d17x34g

O sprawie donosi "Gazeta Lubuska". Jak czytamy, pociągiem POLREGIO relacji Gorlitz - Zielona Góra podróżowała kobieta, u której podejrzewa się zachorowanie na koronawirusa. Wcześniej przebywała ona w Niemczech.

Skład został zatrzymany na stacji w Ruszowie, wszyscy pasażerowie opuścili pociąg, a kolejne przedziały zostały gruntownie wyczyszczone.

d17x34g

Wszyscy pasażerowie jadący 14 marca o godzinie 11:07 pociągiem nr 67633 relacji Görlitz – Zielona Góra, wsiadający na stacji Zgorzelec i wysiadający na stacjach Jędrzychowice, Lasów, Pieńsk, Węgliniec, Stary Węgliniec, Jagodzin, Ruszów proszeni są o pilny kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu. Na internetowym profilu Powiatu Zgorzeleckiego czytamy, że wszystkie te osoby mogą się zgłaszać pod numerem telefonu 691 770 919.

WIDEO: Opozycja o ministrze zdrowia. Wystawili mu ocenę ws. koronawirusa

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 103. Niestety, trzy z nich zmarły. O ostatniej z ofiar resort zdrowia poinformował w sobotę wieczorem.

d17x34g

"To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17x34g

Podziel się opinią

Share
d17x34g
d17x34g
Więcej tematów