Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Sąd Rejonowy w Katowicach zamknięty. Wykryto COVID-19

Koronawirus w Polsce. Jedna z sędzi z Sądu Rejonowego w Katowicach została zakażona COVID-19. Budynek placówki został zamknięty, a zaplanowane rozprawy odwołane.

Share
Koronawirus w Polsce. Sąd Rejonowy w Katowicach zamknięty. Wykryto COVID-19
Źródło: East News
d37aasq

O sprawie informuje Ministerstwo Sprawiedliwości. U jednej z sędziów orzekających w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoby, które miały z nią bezpośredni kontakt, zostały objęte kwarantanną.

"Pani sędzia 17 marca orzekała w trakcie rozprawy aresztowej, zaliczającej się do spraw pilnych. 18 marca zgłosiła Prezesowi Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach złe samopoczucie. Władze sądu niezwłocznie poinformowały o tym fakcie Państwową Inspekcję Sanitarną oraz wszystkich uczestników rozprawy, a także pracowników, którzy mogli mieć kontakt sędzią. Inspektor Sanitarny podjął stosowne procedury związane z zagrożeniem epidemiologicznym" - czytamy w komunikacie.

d37aasq

Z kolei budynek sądu przy ul. Francuskiej w Katowicach został zamknięty. Wynajęto specjalną firmę, która ma zdezynfekować wszystkie pomieszczenia. Zaplanowane rozprawy zostały odwołane.

Zobacz też: Mimo koronawirusa, wybory bez zmian 10 maja? "To zbrodnia"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Stan epidemii

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce obowiązuje stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37aasq

Podziel się opinią

Share
d37aasq
d37aasq
Więcej tematów