Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia (piątek 5 marca)

Koronawirus w Polsce wciąż przynosi kilkanaście tysięcy zakażeń dziennie. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o stanie epidemicznym w kraju. W piątek 5 marca przybyło 15 829 zakażonych. Zmarły 263 osoby.
Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane (piątek 5 marca)
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane (piątek 5 marca)Źródło: East News, Fot: Piotr Hukalo
d3kqsko

Koronawirus w Polsce przynosi kolejne tysiące zakażeń. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport. W piątek 5 marca odnotowano 15 829 zakażeń.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, "z powodu COVID-19 zmarło 47 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło ich 216". Łącznie zmarły 263 osoby.

d3kqsko

W wyniku epidemii koronawirusa od początku pandemii odnotowano 1 766 490 zakażeń. Zmarło 44 912 osób.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski ujawnił liczbę nowych zakażeń

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane (piątek 5 marca)

d3kqsko

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało dane z województw

Najnowsze przypadki zakażeń pochodzą z województw: mazowieckiego (2910), śląskiego (1873), pomorskiego (1318), wielkopolskiego (1138), dolnośląskiego (1093), warmińsko-mazurskiego (1083), małopolskiego (1015), podkarpackiego (1008), kujawsko-pomorskiego (983), łódzkiego (700), lubuskiego (585), zachodniopomorskiego (467), lubelskiego (450), podlaskiego (405), świętokrzyskiego (318), opolskiego (227).

Z raportu resortu zdrowia wynika, że kolejne 256 zakażeń "to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną".

W związku z epidemią COVID-19 Ministerstwo Zdrowia przekazało też najnowsze informacje o sytuacji w szpitalach. Z raportu wynika, że zajęte są 16 423 łóżka (+431). Z powodu ciężkich powikłań związanych z zakażeniem koronawirusem pod respiratorem znajduje się 1675 pacjentów (+25). Na kwarantannie przebywa obecnie 216 011 osób.

Koronawirus w Polsce. Są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia WP
Koronawirus w Polsce. Są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia Źródło: WP, Fot: wp.pl

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia a nowe obostrzenia

Koronawirus przetacza się III falą zakażeń przez Polskę. Od połowy lutego odnotowujemy znaczne wzrosty zakażeń. W związku ze zwiększoną transmisją epidemii COVID-19 rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń.

d3kqsko

Te, które dotyczą całej Polski, to bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych. Nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce znoszą możliwość noszenia kominów, chust, bandan i przyłbic, jako zasłony ust i nosa.

W związku z pojawieniem się przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa oraz wysoką liczbę zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców w woj. warmińsko-mazurskim cały region został objęty szczególną ochroną.

Nowe obostrzenia w przypadku woj. warmińsko-mazurskiego to nic innego, jak powrót do wcześniejszych restrykcji - zamknięcia kin, galerii handlowych, a także powrót dzieci klas I-III szkół podstawowych do nauki zdalnej.

Czy epidemia koronawirusa w Polsce wymusi kolejne obostrzenia? Jak wynika ze źródeł w rządzie, w piątek 5 marca zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, na którym mogą zapaść decyzje ws. kolejnych restrykcji.

Jak w czwartek zapowiedział rzecznik rządu Piotr Mueller, rozważana jest zmiana raportowania ws. nowych obostrzeń. W związku ze zwiększoną liczbą zakażeń COVID-19 możliwe, że wprowadzony zostanie tygodniowy system konferencji w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kqsko

Podziel się opinią

Share
d3kqsko
d3kqsko
Więcej tematów