Trwa ładowanie...
d2hu977

Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wyjaśnia istotną zmianę w sposobie raportowania

Ministerstwo Zdrowia we wtorek po raz pierwszy zastosowało nowe zasady przekazywania informacji o ofiarach śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Rzecznik resortu wytłumaczył, z czego wynika ta decyzja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Ministerstwo Zdrowia zmieniło sposób przekazywania informacji o ofiarach śmiertelnych COVID-19
Koronawirus. Polska. Ministerstwo Zdrowia zmieniło sposób przekazywania informacji o ofiarach śmiertelnych COVID-19 (East News, Fot: Piotr Molecki)
d2hu977

- Od dziś zmieniliśmy sposób raportowania zgonów. Zgodnie z trendem obowiązującym w innych państwach, rozbicie na zgony typowo z powodu COVID-19 i zgony z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami w sposób pełniejszy odzwierciedla przebieg epidemii - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

I zaznaczył, że nowa forma przekazywania raportu "pokazuje społeczeństwu, jakim zagrożeniem jest COVID-19 przy współistnieniu innych chorób".

Ministerstwo Zdrowia we wtorek uszczegółowiło, ile osób - spośród zmarłych - nie miało chorób współistniejących. Tę zasadę zastosowano po raz pierwszy.

d2hu977

Resort poinformował o wykryciu 1326 zakażeń. Na COVID-19 zmarło 6 osób. Natomiast "z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" zmarło 30 osób.

Zobacz też: Koronawirus i nowy superpremier? Bartłomiej Sienkiewicz: rozsypująca się struktura

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hu977

Podziel się opinią

Share
d2hu977
d2hu977
Więcej tematów