Trwa ładowanie...
d1bdk9p

Koronawirus w Polsce? Rząd i opozycja uzgodniły na komisji specjalną ustawę. "Tutaj nie chodzi o to, kto wygra"

- Duża część zmian została uwzględniona - powiedział Michał Dworczyk. Szef KPRM skomentował przebieg prac sejmowej komisji zdrowia ws. ustawy dotyczącej koronawirusa. Podczas dyskusji przyjęto poprawki zgłoszone przez opozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Dworczyk podkreślił, że rząd intensyfikuje swoje działania ws. zagrożenia koronawirusem
Michał Dworczyk podkreślił, że rząd intensyfikuje swoje działania ws. zagrożenia koronawirusem (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1bdk9p

- (...) Tutaj nie chodzi o to, kto wygra, kto przegra, czyja poprawka zostanie zaakceptowana, czyja nie. Chodzi o to, żeby przygotować dobrą ustawę, która pozwoli państwu działać w tej niezwykłej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - powiedział Michał Dworczyk.

W poniedziałek sejmowa komisja zdrowia zajmowała się rządowym projektem ustawy związanym z zapobieganiu i przeciwdziałaniu koronawirusowi. Uczestniczący w jej obradach szef KPRM podkreślił, że "uwzględniono dużą część zmian" m.in. możliwość odwołania się do premiera od decyzji wojewody, który wydaje dyspozycje administracji i samorządowi.

d1bdk9p

Swoje projekty wycofała KO i Lewica. - My też przystaliśmy na taką formułę, którą sprawnie będzie można przeprowadzić - powiedział Michał Dworczyk. Szef KPRM zapewniał, że PiS reaguje adekwatnie do sytuacji.

- Mamy - przypomnijmy - do czynienia z tym wyzwaniem od dwóch miesięcy. I w miarę upływu czasu jak ta choroba się rozwijała, jak problem narastał - najpierw w Chinach, potem on się zaczął rozprzestrzeniać na inne kraje - narastała też intensywność działań polskiego rządu - podkreślił.

d1bdk9p

I zaznaczył, że mamy do czynienia z "ekstraordynaryjną sytuacją".

Zobacz też: Poseł ujawnił, co zrobi Sejm ws. koronawirusa. "Świństwo"

Źródło: wnp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bdk9p

Podziel się opinią

Share

d1bdk9p

d1bdk9p
Więcej tematów