Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenie

Koronawirus w Polsce. Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał bardzo szczegółowe zalecenia dla księży. Dotyczą m.in. sprawowania sakramentu pokuty, pogrzebów i odwiedzin u chorych.

Share
Koronawirus w Polsce. Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenieŹródło: East News
d2l8jv8

Koronawirus w Polsce bardzo szybko się rozprzestrzenia. Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje informacje o nowych zakażonych osobach. Cały czas obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego i społeczna kwarantanna. Rząd apeluje, by w miarę możliwości pozostać w domach i unikać dużych skupisk ludzi.

Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenie, dotyczące m.in. sprawowania sakramentu pokuty, pogrzebów, odwiedzin u chorych. Jak czytamy na stronie niedziela.pl, nakazy podzielono na te, dotyczące zakrystii, Mszy Świętej, sakrament pokuty, odwiedzin chorych, pogrzebów oraz sakramentu chrztu i małżeństwa.

W dokumencie zaznaczono między innymi, że "mycie rąk obowiązuje wszystkich posługujących", "jeśli w zakrystii nie ma kranu z bieżącą wodą, należy przygotować swego rodzaju lawaterz – miska, termos z ciepłą wodą, papierowy ręcznik, mydło", "w zakrystiach nie wolno używać zwykłych ręczników".

d2l8jv8

Czytamy również, że "należy zachować zarządzenia władz państwowych dotyczące liczby uczestników zgromadzenia" oraz zabezpieczyć kratki konfesjonałów folią.

Jednocześnie, gdy chory wyraża pragnienie przyjęcia księdza, ten nie może odmówić, chyba że stan zdrowia duszpasterza miałby zaszkodzić choremu.

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d2l8jv8

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2l8jv8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l8jv8
d2l8jv8
Więcej tematów