Trwa ładowanie...
d17n8t2

Koronawirus w Polsce. Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenie

Koronawirus w Polsce. Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał bardzo szczegółowe zalecenia dla księży. Dotyczą m.in. sprawowania sakramentu pokuty, pogrzebów i odwiedzin u chorych.
Share
Koronawirus w Polsce. Szczegółowe rozporządzenie
Koronawirus w Polsce. Szczegółowe rozporządzenieŹródło: East News
d17n8t2

Koronawirus w Polsce bardzo szybko się rozprzestrzenia. Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje informacje o nowych zakażonych osobach. Cały czas obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego i społeczna kwarantanna. Rząd apeluje, by w miarę możliwości pozostać w domach i unikać dużych skupisk ludzi.

Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenie, dotyczące m.in. sprawowania sakramentu pokuty, pogrzebów, odwiedzin u chorych. Jak czytamy na stronie niedziela.pl, nakazy podzielono na te, dotyczące zakrystii, Mszy Świętej, sakrament pokuty, odwiedzin chorych, pogrzebów oraz sakramentu chrztu i małżeństwa.

d17n8t2

W dokumencie zaznaczono między innymi, że "mycie rąk obowiązuje wszystkich posługujących", "jeśli w zakrystii nie ma kranu z bieżącą wodą, należy przygotować swego rodzaju lawaterz – miska, termos z ciepłą wodą, papierowy ręcznik, mydło", "w zakrystiach nie wolno używać zwykłych ręczników".

Czytamy również, że "należy zachować zarządzenia władz państwowych dotyczące liczby uczestników zgromadzenia" oraz zabezpieczyć kratki konfesjonałów folią.

Jednocześnie, gdy chory wyraża pragnienie przyjęcia księdza, ten nie może odmówić, chyba że stan zdrowia duszpasterza miałby zaszkodzić choremu.

d17n8t2

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

d17n8t2

Podziel się opinią

Share
d17n8t2
d17n8t2
Więcej tematów