Trwa ładowanie...
d128gi5

Koronawirus w Polsce. Prof. Zembala apeluje: pandemia powinna nas łączyć, a nie skłócać

Koronawirus w Polsce ma być powodem do łączenia - tak twierdzi prof. Marian Zembala. - Nie czas na spory, waśnie, niezależnie z jakiego źródła pochodzą - przekonuje kardiochirurg. Zwrócił również uwagę na policję, która ochrania protesty ws. aborcji w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala zabiera głos
Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala zabiera głos (PAP, Fot: Hanna Bardo)
d128gi5

Prof. Marian Zembala, kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, był gościem Polsat News. Lekarz był pytany o pandemię koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia w czwartek opublikowało najnowszy raport dotyczący COVID-19. Wykryto 20 156 nowych zakażeń.

- W trudnym czasie pandemii miarą prawdziwego patriotyzmu było, jest i będzie tylko stosunek każdego z nas, w każdym miejscu pracy do tego, jak walczyć, jak pomagać, jak przezwyciężać. Chcę, żebyśmy to wszyscy zrozumieli - nie czas na spory, waśnie, niezależnie z jakiego źródła pochodzą - tłumaczył profesor Zembala.

Według niego liczba zachorowań rośnie dlatego, że "mimo stanowczego stanowiska rządu nie przestrzegamy restrykcji".

d128gi5

Koronawirus w Polsce. Szymon Hołownia o godzinie policyjnej

Strajk Kobiet - co z koronawirusem? Prof. Zembala zabiera głos

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia Strajku Kobiet. Od tygodnia tysiące protestujących wychodzą na ulice. Są przeciwni decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że terminacja ciąży z powodu wady płodu jest niekonstytucyjna.

d128gi5

- Ja podzielam ten protest, podzielają go także moje dzieci, ale jednocześnie proszę was wszystkich, szczególnie protestujących, żeby z należytą powagą odnieśli się do służb mundurowych. Pamiętajcie, że ci policjanci także mają swoje rodziny. Oni także powinni być zdrowi. Oni stają na straży porządku - odparł prof. Marian Zembala.

Zaznaczył, że "jest przekonany, że w walce z pandemią wygramy, tylko trzeba działać jak jeden mąż, wszyscy bez wyjątku". - A Kościół katolicki, mój kościół musi bardzo wspomagać to działanie i nie jątrzyć, tylko w duchu miłosierdzia łagodzić - dodał lekarz.

Podkreślił jednocześnie, że premier Mateusz Morawiecki "to najlepszy premier na trudne czasy" i "trzeba mu pomóc, a nie przeszkadzać". - Apeluję do liderów wszystkich partii, żebyście mu pomagali, a nie przeszkadzali - powiedział prof. Zembala.

- Przed nami bardzo trudny czas. Prawdopodobnie dziś, jutro, pojutrze pojawi się jeszcze więcej zachorowań, jeszcze więcej chorych będzie wymagało naszej pomocy. Apeluję do wszystkich bez wyjątku, ponad podziałami. Walka z pandemią, to czas naszej próby - dodał.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów