Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Prezydent miasta zorganizował koncerty do słuchania z balkonów. Tłum pod sceną

Trwa epidemia koronawirusa w Polsce, tymczasem prezydent Ciechanowa postanowił umilić mieszkańcom czas domowej izolacji i zorganizował serię koncertów na osiedlach. Miało być słuchanie z balkonów, ale publiczności nie udało się utrzymać z dala od sceny.

Share
Koronawirus w Polsce. Prezydent miasta zorganizował koncerty do słuchania z balkonów. Tłum pod sceną
Źródło: PAP
d4ac9rz

Koncert Kasi Kowalskiej zorganizowany 2 maja w Ciechanowie zaplanowano jako wydarzenie do słuchania z balkonów, ale publiczności nie udało się utrzymać z dala od sceny. Na zdjęciach i filmach relacjonujących imprezę widać zgromadzenie ponad stu osób. Tymczasem nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób - mający przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa.

Udało nam się dowiedzieć, że policja analizuje zdarzenie. Organizatorom grozi kara administracyjna w wysokości do 30 tys. zł, którą na wniosek funkcjonariuszy może nałożyć Powiatowy Inspektor Sanitarny.

"Tęsknicie za koncertami? A więc koncerty przyjadą pod wasze bloki. Zaczynamy projekt muzyczny, który być może za przykładem Ciechanowa, pojawi się w kolejnych miastach w Polsce. Artyści zagrają na osiedlach budynków wielorodzinnych, a mieszkańcy m.in. z balkonów i okien będą mogli ich wysłuchać" - ogłosił niedawno prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

d4ac9rz

Koronawirus w Polsce. Ciechanów zorganizował serię koncertów

- To było szóste tak organizowane wydarzenie, na poprzednich mieszkańcy dostosowali się do zasad. W tym wypadku część osób postanowiła przyjść bezpośrednio na miejsce. Obecność na dużym zielonym terenie nie jest mniej bezpieczna niż na otwartych targowiskach czy otwieranych od jutra galeriach handlowych. Jest nam przykro, że nie wszyscy zrozumieli ideę - mówi WP prezydent Ciechanowa.

- Widać jednak, że jest to efekt realizowania działań, które mają odmrażać różne sfery życia społeczno-gospodarczego. Stąd pewnie mniejsza dyscyplina u społeczeństwa. Przekazano mi też informację, że wszyscy mieli maseczki, a przed wydarzeniem kilkukrotnie były powtarzane prośby o zachowanie bezpiecznej odległości - dodaje Krzysztof Kosiński.

Do sprawy odniósł się Rafał Romanowski, działacz PiS z Ciechanowa i radny sejmiku województwa. Skomentował: - "Wyborów nie przeprowadzę, bo to stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkańców Ciechanowa, ale koncert Kasi Kowalskiej z tłumem ludzi już tak" - napisał w mediach społecznościowych.

d4ac9rz

Serwis TVP Info przypomina, że burmistrz wywodzący się z Polskiego Stronnictwa Ludowego był przeciwnikiem głosowania korespondencyjnego właśnie ze względu na obawy o zdrowie mieszkańców. - Epidemia nie przeszkodziła mu jednak w organizacji serii koncertów miejskich - komentują autorzy serwisu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ac9rz

Podziel się opinią

Share
d4ac9rz
d4ac9rz
Więcej tematów