Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Prezydent Andrzej Duda zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Prezydent Andrzej Duda zwołał na wtorek na godz. 11.00 posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego - przekazał dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP.

Share
Koronawirus w Polsce. Prezydent Andrzej Duda zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego
Źródło: PAP, Fot: PAP/Piotr Nowak
d2dua22

Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezydent podczas posiedzenia chce omówić środki, jakie trzeba powziąć w celu maksymalnego ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, włącznie z wykluczeniem publiczności z wydarzeń sportowych.

- Prezydent ma zaapelować o jak największą współpracę. Chodzi mu także o to, żeby wszystkie siły polityczne były maksymalnie poinformowane o działaniach administracji, by ograniczyć możliwe wybuchy paniki wśród obywateli - przekazał portal 300polityka.

d2dua22

W skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego wchodzą: marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski lub przewodniczący tych klubów, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Wcześniej o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego apelowało wiele osób z opozycji, m.in. Robert Biedroń. "Pierwszy przypadek #koronawirus w Polsce. Proszę o spokój i rozsądek. Apeluję ponownie do Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Działajmy w tej sprawie ponad podziałami" – pisał w zeszłym tygodniu kandydat Lewicy na prezydenta.

d2dua22

Obecny bilans zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 17 osób. - Ponad 4 tys. osób jest podjętych kwarantanną domową. Cyfry rosną - przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia. - Wszystkie te osoby były wcześniej objęte monitoringiem służb sanitarnych. To pokazuje, że ogromny sens ma kwarantanna domowa i nadzór epidemiczny - dodał Łukasz Szumowski.

W obliczu rosnącej liczbie przypadków, rząd zdecydował się wprowadzić kontrole sanitarne na granicach. - Jesteśmy pierwszymi lub jednymi z pierwszych w Europie, którzy to robią - wdrażamy kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami na głównych przejściach - powiedział Mateusz Morawiecki.

Koronawirus z Chin. COVID-19 atakuje kolejne regiony

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do poniedziałkowego po południa potwierdzono ponad 111 tys. zakażeń koronawirusem, Od początku wybuchu epidemii śmierć poniosło 3888 osób.

arcgis
Źródło: arcgis

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dua22

Podziel się opinią

Share
d2dua22
d2dua22
Więcej tematów