Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Pacjent z Cieszyna jest już zdrowy. Opuścił szpital

Zakażony koronawirusem mężczyzna, który 2,5 tygodnia temu trafił do szpitala w Cieszynie, jest już zdrowy. Potwierdziły to testy. Mężczyzna opuścił już szpital.

Koronawirus w Polsce. Pacjent z Cieszyna jest już zdrowy. Opuścił szpitalŹródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d4b83gk
d4b83gk

Kolejny pacjent, zakażony koronawirusem, opuścił szpital. To mężczyzna, który 2,5 tygodnia temu trafił do szpitala w Cieszynie. Informację o tym, że mężczyzna opuścił szpital potwierdziła WP Ewa Herman, rzeczniczka prasowa Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Mężczyzna był jednym z trzech pierwszym pacjentów szpitala, hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem. Wrócił z Niemiec, dwa i pół tygodnia temu trafił do szpitala ze zdiagnozowanym zakażeniem SARS-CoV-2.

Do szpitala trafiła także żona i dziecko mężczyzny - u nich także testy na koronawirusa wypadły pozytywnie.

d4b83gk

Cała trójka od początku łagodnie przechodziła zakażenie.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

Wirus przekroczył granice Chin i zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie. Obecnie najwięcej przypadków zakażeń jest w Europie: we Włoszech, gdzie koronawirusem zakaziło się już ponad 69 tys. osób. 54 tys. zakażeń odnotowano w USA, 42 tys. w Hiszpanii, 33 tys. w Niemczech.

Łącznie na całym świecie odnotowano już ponad 420 tys. zakażeń. Zmarło blisko 19 tys. osób.

d4b83gk

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

W środę rano liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 927 przypadków. 12 osób zmarło.

By powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa wprowadzono w Polsce najpierw stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii. We wtorek, rozporządzeniem ministra zdrowia wprowadzono w naszym kraju nowe obostrzenia, dotyczące przemieszczania się osób.

d4b83gk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b83gk
Więcej tematów