Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ostrów Wielkopolski. Sanepid zamknął oddział geriatryczny

Koronawirus w Polsce. Ostrów Wielkopolski. Sanepid zamknął oddział geriatryczny po tym, jak zakażona została lekarka i pacjent. Prawie 40 osób czeka na badania na COVID-19.

Share
Koronawirus w Polsce. Ostrów Wielkopolski. Sanepid zamknął oddział geriatryczny
Źródło: PAP
d37wgyb

O sprawie informuje TVN24. Wszystko wskazuje na to, że zakażona lekarka miała kontakt ze wszystkimi pacjentami, którzy znajdowali się na oddziale geriatrycznym. 16 osób - pacjentów oddziału i członków personelu - zostało objętych kwarantanną. Co więcej na kwarantannę domową wysłano również osoby z kontaktu. Tym samym 39 osób czeka na testy na koronawirusa.

- Kwarantanna rutynowo trwa 2 tygodnie. Po siedmiu dniach od ostatniego kontaktu z osobami chorymi, podejmiemy próbę zbadania wszystkich osób objętych kwarantanną. Wówczas będziemy wiedzieć, czy ktoś jeszcze jest zakażony i to będzie warunkowało czas zamknięcia tego oddziału - powiedział TVN24 Andrzej Biliński, powiatowy inspektor sanitarny w Ostrowie Wielkopolskim.

d37wgyb

I dodaje, że wstrzymano przyjęcia planowane, ale personel normalnie pracuje. Biliński podkreśla również, że lipiec jest rekordowy pod względem zakażeń koronawirusem.

Zobacz też: PiS dostrzegł problem kopalń. Balcerowicz komentuje plan Sasina

- Odnotowaliśmy, jak do tej pory, 60 zachorowań przy na przykład 11 zachorowaniach w miesiącu marcu. Niestety również szpitale podlegają tym zakażeniom koronawirusem i to zarówno personel jak i pacjenci - zaznaczył inspektor sanitarny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37wgyb

Podziel się opinią

Share
d37wgyb
d37wgyb
Więcej tematów