Trwa ładowanie...
d1g305v

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady na weselach. Bez dziadków i w maseczkach?

Trwają prace nad nowymi wytycznymi ws. wesel. Wśród nich może się znaleźć nakaz noszenia maseczek, ograniczenia liczby gości i zakaz uczestnictwa w uroczystości przez osoby starsze. Przepisy mają zostać przedstawione jeszcze w tym tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Nowe zasady na weselach. Bez dziadków i w maseczkach?
Koronawirus w Polsce. Nowe zasady na weselach. Bez dziadków i w maseczkach? (Pixabay)
d1g305v

Do końca tygodnia rząd ma przedstawić nowe wytyczne ws. wesel. Trwają rozmowy przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego z branżą weselną. Zmiany mają za zadanie sprawić, że uroczystości będą bezpieczne i komfortowe. Seniorzy, którzy są najbardziej narażeni na powikłanie, najprawdopodobniej będą musieli zostać w domu - podaje "Rzeczpospolita".

Doktor Łukasz Jankowski tłumaczy w rozmowie z dziennikiem, że narażone są również osoby, które mają choroby współistniejące. - Jeżeli mamy zamiar wykluczyć seniorów z przyjęć weselnych, to powinniśmy wprowadzić zakaz kontaktowania się z nimi przez osoby uczestniczące w weselach. W przeciwnym razie nie ma to sensu - uważa prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Przeczytaj: Koronawirus na weselach. Organizatorzy reagują na informacje rządu

d1g305v

W opracowanych wytycznych może znaleźć się nakaz noszenia maseczek na weselach, w tym przez nowożeńców i ograniczenia uczestników na przyjęciach weselnych. Rzecznik ministerstwa zdrowia zapewniał w środę na konferencji prasowej, że w resorcie nie ma planów, aby wprowadzić zakaz organizowania wesel, nawet w regionach, gdzie występuje duża liczba zakażonych.

Cezary Tomczyk uderza w rząd. "To legalizacja korupcji"

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g305v

Podziel się opinią

Share
d1g305v
d1g305v
Więcej tematów