Trwa ładowanie...
d1uiqb3

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące pandemii. Mamy 581 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. "Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób" - dodaje resort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport (Pexels)
d1uiqb3

Według niedzielnego komunikatu resortu zdrowia nowe zakażenia koronawirusem dotyczą województw: małopolskiego (98), śląskiego (97), pomorskiego (86), łódzkiego (67), mazowieckiego (49), wielkopolskiego (46), podkarpackiego (45), warmińsko-mazurskiego (25), dolnośląskiego (24), lubelskiego (12), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), podlaskiego (6), opolskiego (5), lubuskiego (4) i zachodniopomorskiego (3).

"Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem" - przekazuje resort. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Od początku pandemii SARS-CoV-2 w Polsce odnotowano 61 762 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 1 955 ofiar COVID-19.

d1uiqb3

Koronawirus. "Lex Sasin" zapewni bezkarność politykom? Wiceminister przekonany o "uczciwości administracji"

Koronawirus w Polsce. Pierwszy przypadek odnotowano w marcu

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d1uiqb3

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem. Stan epidemii natomiast wprowadzono 20 marca.

Przypomnijmy, że w ostatnim tygodniu minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Jego następcą zostanie szef Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uiqb3

Podziel się opinią

Share
d1uiqb3
d1uiqb3
Więcej tematów