Trwa ładowanie...
dna6ehw

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 47 nowych przypadkach zakażenia. Łączna liczba osób zarażonych Covid-19 wynosi 1436.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa. (East News)
dna6ehw

- Mamy 47 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

- Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego - dodano.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1436. 16 spośród nich zmarło z powodu Covid-19.

Posłowie przyjęli w sobotę nad ranem tarczę antykryzysową, która ma pomóc Polakom w walce ze skutkami koronawirusa w Polsce.

dna6ehw

PiS w nocy dodał poprawki do tarczy antykryzysowej. Wśród nich znalazły się zapisy zmieniające Kodeks wyborczy. Tym samym przegłosowano umożliwienie głosowania korespondencyjnego osobom przebywającym na kwarantannie i powyżej 60. roku życia.

Zgodnie z przyjętymi nocą poprawkami klubu PiS głosować korespondencyjnie będą mogli wyborcy, którzy "podlegają w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych" oraz ci, "którzy najpóźniej w dniu wyborów skończyli 60 lat".

Mimo sprzeciwu wobec wprowadzanych w Kodeksie wyborczym zmian posłowie KO zagłosowali za przyjęciem tarczy antykryzysowej. Wielu dziennikarzy i komentatorów zastanawiało się, z czego wynikał taki ruch.

"Dziś potrzebna jest niezwłoczna pomoc, która ochroni pracowników przed utratą pracy, a przedsiębiorców przed upadkiem. To rząd zdecydował o tym, że tarcza ma wiele dziur. Będziemy proponować, by je jak najszybciej załatać. Ważne, by przepisy jak najszybciej weszły w życie" - wyjaśnił na Twitterze szef PO Borys Budka.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dna6ehw

Podziel się opinią

Share
dna6ehw
dna6ehw
Więcej tematów