Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: mamy nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zakażonych i ofiar w związku z koronawirusem w Polsce. Przybyło 359 osób zarażonych SARS-CoV-2. "Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem" - przekazuje resort.

Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: mamy nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2
Źródło: East News
d3nqyjk

Według komunikatu resortu zdrowia nowe zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (157), łódzkiego (73), mazowieckiego (54), wielkopolskiego (27), dolnośląskiego (10), małopolskiego (9), podlaskiego (9), świętokrzyskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), podkarpackiego (2) i zachodniopomorskiego (2).

Niestety z powodu COVID-19 zmarło kolejne 9 osób. To 65-latek z Poznania, 60-latka z Radomska, 84-latka z Łodzi oraz 83-latek, dwóch 81-latków, 32-latka, 84-latek i 82-latka ze Zgierza. "Większość osób miała choroby współistniejące" - dodano w komunikacie.

d3nqyjk

Od początku pandemii SARS-CoV-2 w Polsce odnotowano 28 201 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1 215 ofiar COVID-19.

13 696 chorych wyzdrowiało po stwierdzeniu u nich zakażenia koronawiursem - przekazuje resort zdrowia. W szpitalach nadal przebywa ponad 1700 pacjentów z COVID-19, a na kwarantannie - ponad 80 tys. osób.

Koronawirus. Mapa globalnego zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

d3nqyjk

Podziel się opinią

Share
d3nqyjk
d3nqyjk
Więcej tematów