Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażeń

Przypadków zakażeń koronawirusem wciąż przybywa. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane, dotyczące zachorowań na COVID-19. Nowych zakażonych jest 177 osób. 9 pacjentów zmarło.

Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażeń
Źródło: PAP, fot: PAP/Łukasz Gšgulski
d1snjsh

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje dotyczące epidemii koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje

W czwartek rano przybyło 177 osób zakażonych koronawirusem. Zmarło też kolejnych 9 pacjentów. "Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 64-K Racibórz, 79-M Tychy, 72-M,73 M Starachowice, 61-K Tomaszów Mazowiecki, 90-K, 94-M Kleszczów, 87-K i 86-K Poznań" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Jak dodaje resort, wszystkie osoby zmarłe z powodu koronawirusa miały choroby współistniejące.

Łącznie w Polsce obecność koronawirusa stwierdzono już u 10 tys. 346 osób. Liczba zgonów to 435. Nowe przypadki zakażeń koronawirusem to osoby z województwa: wielkopolskiego (65), dolnośląskiego (29), śląskiego (21), małopolskiego (15), zachodniopomorskiego (14), pomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (6), lubelskiego (4), podlaskiego (2) i świętokrzyskiego (1).

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

Koronawirus w Polsce. Sytuacja na świecie

Przypominamy, chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan.

d1snjsh

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W Polsce ogłoszony jest stan epidemii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Najgroźniejsza sytuacja jest obecnie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. W drugiej połowie kwietnia odnotowano też ponowny wzrost zakażeń koronawirusem w Chinach. Jak tłumaczą tamtejsze władze, koronawirusem dotknięte są głównie osoby, które wróciły do Chin z zagranicy.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1snjsh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1snjsh
d1snjsh
Więcej tematów