Trwa ładowanie...
dxu3z34

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje: nowe przypadki zakażonych i ofiary

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażonych i zgonach w związku z koronawirusem w Polsce. Potwierdzono 240 przypadków i 9 zgonów. Nie poprawia się sytuacja na Śląsku, gdzie lawinowo przybywa chorych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje: nowe przypadki zakażonych i ofiary
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje: nowe przypadki zakażonych i ofiary (FORUM)
dxu3z34

Ministerstwo Zdrowia podało, że zakażonych koronawirusem w Polsce zostało 240 osób. Dane dotyczą województw: śląskiego (117), dolnośląskiego (52), łódzkiego (37), mazowieckiego (29), podlaskiego (2), małopolskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i podkarpackiego (1).

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podaje raport. Nowe przypadki zakażeń i zgony

Resort zdrowia informuje również o śmierci 9 osób. Po dwie zmarły w Warszawie: 57-latek oraz 81-latek, a także w Wolicy: 92-latka i 89-latka. Kolejne ofiary to: 83-latka z Głuchołaz, 78-latek z Bolesławca, 92-latka z Wrocławia, 50-latka z Bydgoszczy, 71-latek z Koszalina. Większość osób miała choroby współistniejące.

dxu3z34

Przeczytaj również: Koronawirus. Odmrażanie urzędów. Od poniedziałku znów będzie można załatwić w nich swoje sprawy

Bilans obejmuje dane od ostatniego komunikatu z piątku rano, kiedy resort poinformował o 236 zakażonych i 85-letnim mężczyźnie, który zmarł w Tychach. W piątek doszło 476 zakażonych i 10 ofiar. 279 osób zostało wyleczonych. Łącznie SARS-CoV-2 potwierdzono u 20 619 osób, w tym 982, które zmarły.

Koronawirus. Polska i świat. Interaktywna mapa

W internecie dostępna jest interaktywna mapa pokazująca najważniejsze dane związane z koronawirusem w Polsce oraz na świecie. Przypadki zakażeń, zgonów oraz wyleczonych są zebrane w jednym miejscu i na bieżąco aktualizowane. Na świecie SARS-CoV-2 potwierdzono u ponad 5,1 mln osób, zmarło 333 tys., a do zdrowia wróciło ponad 2,1 mln.

dxu3z34

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje. Relacja na żywo 22 maja

Zobacz także: Sławomir Nitras o incydencie przed resortem zdrowia: przekonałem wiceministra Cieszyńskiego, różnymi metodami

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxu3z34

Podziel się opinią

Share

dxu3z34

dxu3z34
Więcej tematów