Trwa ładowanie...
derqyud

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Edukacji o szkołach. Podano liczby

Koronawirus w Polsce sprawił, że wielu obawiało się powrotu do szkół. W poniedziałek Ministerstwo Edukacji podało liczby, ile placówek pracuje stacjonarnie lub zdalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Co dalej ze szkołami?
Koronawirus w Polsce. Co dalej ze szkołami? (Agencja Gazeta)
derqyud

Na początku września uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół. Stało się to po długiej przerwie, gdy po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce rządzący zdecydowali się zamknąć placówki.

Powrót do szkoły budził spory niepokój, jednak Ministerstwo Edukacji wprowadziło szereg rekomendacji dla dyrektorów szkół. Możliwe jest również nauczanie zdalne lub hybrydowe.

Teraz resort podaje nowe informacje z poniedziałku dotyczące tego, jak wygląda sytuacja w polskich szkołach. Okazuje się, że 99,41 proc. przedszkoli, szkół i placówek pracuje w trybie stacjonarnym. Tym samym 48 200 przedszkoli, szkół i placówek pracuje w trybie stacjonarnym, 71 w trybie zdalnym, a 213 w trybie mieszanym.

Zjednoczona Prawica w rozpadzie. Dymisja Zbigniewa Ziobry? Ryszard Czarnecki: "PiS posiada szereg kandydatów"

Koronawirus w Polsce. Wzrasta liczba zakażeń. Czy szkoły znów będą zamknięte?

W poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że rząd nie ma zamiaru zamykać szkół. - Nie planujemy na razie zamykania szkół. Wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się - powiedział szef MEN na antenie Radia Białystok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

derqyud

Podziel się opinią

Share
derqyud
derqyud
Więcej tematów