Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Minister przeprasza za błędne decyzje rządu

- Przepraszam w imieniu tych wszystkich, którzy popełniają błędy, podejmując decyzje z godziny na godzinę. Tych błędów nie można się wystrzec - mówił w RMF FM wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.
Share
Paweł Szefernaker i Mateusz Morawiecki, 2019 rok.
Paweł Szefernaker i Mateusz Morawiecki, 2019 rok.Źródło: PAP, Fot: PAP
d3dmx85

Rząd zdecydował o zamknięciu od soboty 7 listopada sklepów meblowych. Rozporządzenie dotyczące nowych obostrzeń pojawiło się w Dzienniku Ustaw dopiero w piątek późnym wieczorem. Właściciele i pracownicy tego typu placówek handlowych dowiedzieli się o tym w ostatniej chwili.

- Jeżeli popełniamy błędy w komunikacji, to przepraszamy. W tej chwili żyjemy w takiej rzeczywistości, gdzie trzeba podejmować decyzję z godziny na godzinę - mówił na antenie RMF FM wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

- Przepraszam w imieniu tych wszystkich, którzy popełniają błędy podejmując decyzje z godziny na godzinę. Tych błędów nie można się wystrzec. Jesteśmy tylko ludźmi i pokorna władza musi wziąć odpowiedzialność - powiedział polityk PiS w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

Wiceszef MSWiA skomentował także medialne doniesienia o tym, jakoby rządowe decyzje dotyczące obostrzeń i walki z koronawirusem opierały się na analizach przeprowadzonych przez nastolatka. Szefernaker stwierdził, że te informacje "trochę go rozśmieszyły".

d3dmx85

- Wszyscy w Polsce, wszystkie instytucje, które pracują dla rządu, które tworzą modele rozprzestrzeniania się choroby, działają o dane ministerstwa zdrowia. Wszyscy funkcjonujemy w oparciu o dane ministerstwa zdrowia. W najbliższym czasie przedstawimy szeroko opinii publicznej, jak wygląda współpraca rządu z instytucjami, które tworzą różnego rodzaju modele rozprzestrzeniania się choroby - zapowiedział wiceszef MSWiA.

Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski wprost: system jest na krawędzi załamania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dmx85

Podziel się opinią

Share
d3dmx85
d3dmx85
Więcej tematów