Trwa ładowanie...
d494w0a

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk o votum nieufności dla Łukasza Szumowskiego: Cyniczne i kłamliwe działania

Michał Dworczyk krytykuje opozycję za wniosek o votum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego. Jak podkreśla, działania ministra zdrowia w dobie epidemii koronawirusa w Polsce są ocenianie przez rząd pozytywnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk skomentował najnowsze wydarzenia w kraju (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk skomentował najnowsze wydarzenia w kraju (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d494w0a

Michał Dworczyk był gościem na antenie Polsat News. Szef KPRM pytany był o wniosek opozycji o votum nieufności dla ministra Łukasza Szumowskiego.

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk krytykuje wnioski o votum nieufności

- W tym czasie wnioski o dowoływanie ministrów to jest wyraz bezsilności opozycji. Nie ma powodów by pana ministra Szumowskiego odwoływać i jestem przekonany, że wnioski o votum nieufności dla ministrów nie będą miały poparcia w Sejmie - mówił Michał Dworczyk.

d494w0a

Jak dodał, opozycja cynicznie atakuje ministra zdrowia, który Polskę przeprowadził przez czas pandemii. - Dziś minister Szumowski cieszy się dużym zaufaniem społeczeństwa i pana premiera. Opozycja wykorzystuje swoje zbójeckie prawo, robi to jednak cynicznie i kłamliwie. To niewłaściwa droga, bo minister Łukasz Szumowski nie zasłużył sobie na takie ataki - tłumaczył szef KPRM.

Zobacz także: Dymisja Szumowskiego? "Tak ohydne, że musi być wniosek"

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk o "faux pas" w Gliwicach

Jak dodał, Polacy widzą pracę ministra zdrowia i oceniają ją pozytywnie. Szef KPRM odniósł się też do afery związanej z trefnymi maseczkami. - Mamy bardzo krótką pamięć. Zapominamy, co działo się w marcu, gdy brakowało maseczek. Niestety w tym czasie znalazł się nieuczciwy sprzedawca. Część zakupionego asortymentu okazała się nie spełniać wszystkich certyfikatów. W tym momencie toczą się o to sprawy w sądzie - mówił Michał Dworczyk.

d494w0a

Szef KPRM pytany był także o sytuację z Gliwic, gdzie premier Mateusz Morawiecki, mimo zakazu, usiadł ze swoimi pracownikami przy jednym stole w restauracji. - Tu trzeba powiedzieć przepraszam. Przedstawiciele władzy są tak samo traktowani jak inni nasi rodacy. Podejmiemy wewnątrz KPRM odpowiednie kroki w tej sprawie - zapewniał Michał Dworczyk.

Jak podkreślił, ta sytuacja nie była spowodowana przepisami. - Te zawsze mogą być jaśniejsze. Walcząc z epidemią staraliśmy się, by były one czytelne, pojawiały się jednak sytuacje, gdzie pewne zachowania mogły być niejasne. Dobrze, że ten gorący etap mamy już za sobą. Jutro, najpóźniej w środę premier Mateusz Morawiecki przedstawi decyzję ws. IV etapu znoszenia obostrzeń - zapowiedział polityk.

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk o maseczkach

Przy temacie odmrażania gospodarki padło też pytanie o możliwości zdjęcia nakazu noszenia maseczek. Tu Michał Dworczyk unikał jednoznacznej odpowiedzi. - Takie informacje może przekazywać premier. Zapewniam, że wszystkie decyzje zapadają przy konsultacji z szeregiem ekspertów - odpowiedział polityk.

d494w0a

Szef KPRM pytany był też o wybór nowej I prezes SN. - Jestem zadowolony, że Sąd Najwyższy ma wreszcie I prezesa. Jestem oburzony zachowaniem Platformy Obywatelskiej. Podważanie zaufania do tak ważnych instytucji jest karygodne - stwierdził. - To jest droga donikąd. Mam nadzieję, że taka propaństwowa postawa jeszcze w szeregach PO się pokaże - dodał.

Michał Dworczyk zwrócił się też z apelem do marszałka Tomasza Grodzkiego, aby nie zwlekał z posiedzeniem Senatu i nie prowadził do obstrukcji procesu legislacyjnego. - My jesteśmy teraz w trakcie analiz uchwały PKW. Zaznaczam, gdy zakończą się prace w Senacie, marszałek Elżbieta Witek ogłosi kalendarz wyborów - podkreślił polityk.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d494w0a

Podziel się opinią

Share
d494w0a
d494w0a