Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: składam rezygnację

Łukasz Szumowski ogłosił, że podaje się do dymisji. Dzień wcześniej zrezygnował jego zastępca, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Szef resortu poinformował też o zmianie systemu walki z koronawirusem.

Łukasz Szumowski podał się do dymisjiŁukasz Szumowski podał się do dymisjiŹródło: PAP, fot: PAP/Wojciech Olkuśnik, Wojciech Olkuœnik
djmqqab

Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Minister zdrowia na specjalnie zwołanej konferencji najpierw poinformował o zmianie systemu walki z koronawirusem. Później ogłosił, że idzie w ślady jednego ze swoich zastępców, który w poniedziałek zrezygnował z zajmowanego stanowiska.

- Nigdzie nie znikam, nie odchodzę. Pozostaję posłem, będę pełnił funkcje publiczne - powiedział Szumowski.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: składam rezygnację

Ustępujący minister stwierdził, że rozmowy o jego rezygnacji toczyły się od wielu, wielu miesięcy. - Umowa dżentelmeńska między mną i panem premierem, panem prezesem była taka, że mam dokończyć parę spraw ważnych dla Polski - powiedział Szumowski.

djmqqab

Jak podkreślił Szumowski, na jego rezygnację nie wpłynęły żadne naciski polityczne. Jak wyjaśniał, decyzja jest motywowana m.in. względami osobistymi.

Andrzej Sośnierz nawołuje ministra zdrowia do dymisji. Łukasz Szumowski odpowiada politykowi

Łukasz Szumowski zrezygnował. Minister zdradził kulisy dymisji

Polityk zdradził, że chęć odejścia z resortu sygnalizował już od dawno, ale wtedy pojawiła się epidemia. - Powiedziałem, że pozostaję na stanowisku i dopóki będzie to konieczne, będę pełnił tę funkcję - powiedział minister, dodając, że zostawia resort z przygotowaną nową strategią walki z koronawirusem.

Na początku konferencji Szumowski poinformował, że zespół, który powołał, właśnie zakończył pracę nad modyfikacją systemu przeciwdziałania epidemii. - Zespół przekazał rekomendację, jak zmodyfikować system, który opracowaliśmy - przekazał minister.

Wśród postulowanych zmian jest zwiększenie uprawnień lekarzy rodzinnych. Będą oni mieć większy wpływ na kierowanie pacjentów na testy na obecność koronawirusa. Kolejne punkty to sieć ambulatoriów dla osób z objawami choroby oraz więcej laboratoriów diagnostycznych. W tej chwili jest ich 190. Modyfikacji ulegnie też sieć szpitali jednoimiennych.

djmqqab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djmqqab
Więcej tematów