Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Księża marianie z sanktuarium w Licheniu Starym na kwarantannie

U zakonników z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej potwierdzono koronawirusa. Księża marianie w Licheniu Starym zdecydowali się poddać kwarantannie całą wspólnotą. Sanktuarium pozostanie otwarte dla pielgrzymów.
Share
Koronawirus. Polska. Zakażenie u zakonników z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
Koronawirus. Polska. Zakażenie u zakonników z Sanktuarium Matki Bożej LicheńskiejŹródło: Wikimedia Commons
d4vh495

Księża marianie poinformowali, że w ich domu zakonnym wykryto koronawirusa. W związku z tym podjęli decyzję o tym, że od niedzieli cała wspólnota zakonna w Licheniu Starym podda się kwarantannie. Zakonnicy z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej tłumaczą, że chodzi o "troskę o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje".

Koronawirus. Polska. Zakażenie u zakonników z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Duchowni uspokajają, że osoby, u których potwierdzono COVID-19, pozostają w izolacji. Księża maranie zapewniają, że zakażeni od dłuższego czasu nie posługiwali w bazylice, ani w innych kościołach objętych posługą duszpasterską, a więc nie mieli kontaktu z wiernymi.

d4vh495

Przeczytaj: Poznań. Nie żyje ksiądz. Był zakażony koronawirusem

Zakonnicy podają, że Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pozostanie otwarte dla pielgrzymów. Msze św. mają być odprawiane według dotychczasowego porządku, zarówno w bazylice, jak i w kościołach parafialnym oraz w lesie grąblińskim. Posługę sakramentalną sprawować będą księża marianie z innych parafii, którzy zamieszkają poza domem zakonnym.

Koronawirus w Polsce. Kwarantanna u księży marianów z sanktuarium w Licheniu Starym

Duchowni informują, że wszystkie zamówione intencje mszalne indywidualne, oprócz intencji stałych w bazylice, zostaną odprawione w kaplicy domu zakonnego. Z kolei adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice w Licheniu Starym zostaje czasowo zawieszona. Na czas kwarantanny zamknięta będzie kancelaria parafialna, a kancelaria dla pielgrzymów i Biuro Obsługi Pielgrzyma pozostaną czynne jak dotychczas.

d4vh495

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. O. Leon Knabit: liczyłem się z możliwością odejścia

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Źródło: lichen.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4vh495

Podziel się opinią

Share
d4vh495
d4vh495
Więcej tematów