Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski o 1 listopada. Odradza pójście na cmentarz

Duchowny podkreśla, że w dobie epidemii koronawirusa pójście na cmentarz w Dzień Wszystkich Świętych nie jest najważniejsze. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski wyżej stawia modlitwę i pamięć niż postawienie znicza na cmentarzu. Duszpasterz ocenił też działania rządu.

Koronawirus. Polska. Ksiądz Tadeusz Isakowicz- Zaleski o Wszystkich Świętych: pójdźmy na cmentarz w innym czasieKoronawirus. Polska. Ksiądz Tadeusz Isakowicz- Zaleski o Wszystkich Świętych: pójdźmy na cmentarz w innym czasieŹródło: East News, fot: MAREK BARCZYNSKI
d3rr49x
d3rr49x

- W tak wyjątkowej sytuacji, w jakiej dziś się znajdujemy, tłumy na cmentarzach mogłyby spowodować kolejny lawinowy wzrost zakażeń, a co za tym idzie zgonów na COVID-19 - uważa ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duszpasterz w rozmowie z "Super Expressem" radzi, aby nie odwiedzać zmarłych 1 i 2 listopada, tylko w jednym z tych dni, albo zrobić to po uroczystościach lub jeszcze w październiku.

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski o koronawirusie

Duchowny przypomina, że ważniejsze są modlitwa i pamięć niż fizyczne postawienie znicza na cmentarzu. Podkreśla, że to kwestia odpowiedzialności i bezpieczeństwa dodając, że mamy do czynienia z nadzwyczajną sytuacją. Ks. Isakowicz-Zaleski odniósł się również do osób, które kwestionują koronawirusa. Zaznacza, że "czym innym jest fakt istnienia choroby, której nie należy kwestionować, a czym innym ocena działań rządu".

- Rząd w pewnym momencie ewidentnie się pogubił. Najpierw były restrykcje, w tym takie radykalnie ograniczające udział we mszy świętej, a potem było całkowite poluzowanie, które przybrało wręcz karykaturalne rozmiary - tłumaczy prezes Fundacji im. Brata Alberta. Za przykład podaje swoje doświadczenia z lipca. - We Francji wszyscy podchodzili do epidemii bardzo poważnie. A w Polsce hulaj dusza, piekła nie ma - wskazuje duchowny.

d3rr49x

Koronawirus w Polsce a 1 i 2 listopada. Ks. Isakowicz- Zaleski: pójdźmy na cmentarz w innym czasie

Duszpasterz podsumowuje, że Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny nie będą się różniły duchowo od innych lat. Według ks. Isakowicza-Zaleskiego zmieni się tylko fizyczne przeżywanie. - Uczcijmy bliskich zmarłych modlitwą, wspomnieniem, nie musi być to znicz na grobie. Na cmentarz pójdźmy w innym czasie - przekonuje.

Koronawirus w Polsce. "Jest bardzo źle". Polityk uderza w Szumowskiego

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rr49x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rr49x
Więcej tematów